Top 10 Kolsquare-alternatieven in 2026: functies, prijzen en beoordelingen

Top 10 Kolsquare-alternatieven in 2026: Functies, prijzen en reviews

April 1, 2024
|
Gepubliceerd
October 28, 2026
|
Bijgewerkt
14 minutes
|
Lezen
Influencer Performance Marketing cursus | VOUCHER: IMC100
AUTHOR IMAGE 1
María Vincenzini
Author
María Vincenzini
Bekijk Welke Influencers Je Instagram Volgen
Ze zijn 8x vaker geneigd met je samen te werken
GRATIS LIJST OPENEN

Top 10 alternatieven voor Kolsquare in 2026: functies, prijzen en review

Influencer marketing is niet langer optioneel, maar essentieel voor elk merk dat wil groeien en echte impact wil bereiken in verschillende sectoren. Meer dan 26% van de merken wereldwijd besteedt nu 40% van hun marketingbudget aan influencer initiatieven, en platformgebaseerde tools leveren meetbare resultaten op, met marketeers die gemiddeld $5.78 verdienen per uitgegeven dollar.

Onder deze tools onderscheidt Kolsquare zich als een enterprise-klaar oplossing. Het platform ondersteunt creator discovery in 180 landen, campagnebeheer, geverifieerde e-mailuitreik, Shopify-integratie en diepgaande analytics inclusief EMV en ROI-tracking. In januari 2026 overnam het Storyclash, naast eerdere overnames van Woomio in Scandinavië en Inflead in Italië, waarmee het een van de grootste influencer marketing groepen in Europa is geworden.

Die schaal heeft een bepaalde vorm. Kolsquare rekent in euro's op jaargcontracten alleen, zonder maandelijkse facturering en zonder gratis proefperiode voor zelfbediening, en het instapplan omvat één zitplaats. Voor merken die het kanaal willen testen voordat ze vijfcijferige bedragen committeren, of die creator betalingen, webshops en aanvraagpagina's in hetzelfde systeem nodig hebben, is het de moeite waard om te kijken wat er nog meer beschikbaar is.

Influencer Hero is het sterkste alternatief voor Kolsquare in het geheel in 2026, met geavanceerdere zoekfilters, een AI-gestuurde CRM voor grote campagnes, transparante maandelijkse prijzen, en een ondersteuningsteam dat onboarding en educatieve hulpmiddelen biedt om merken sneller te laten groeien.

Of je nu betere integraties nodig hebt, flexibelere prijzen of een grotere creatordatabase, het kiezen van het juiste platform is cruciaal. Hier is onze lijst met de top 10 alternatieven voor Kolsquare in 2026:

1. Influencer Hero
2. Traackr
3. Upfluence
4. Modash

5. HypeAuditor
6. Sprout Social
7. CreatorIQ
8. Aspire
9. Influencity
10. Later

We verkennen elk voorzichtig zodat je verstandig kunt kiezen voordat je je volgende campagne lanceert. Laten we erin duiken.

Waarom op zoek gaan naar Kolsquare alternatieven in 2026?

Kolsquare is een sterk influencer marketing platform, en haar Europese data footprint is werkelijk lastig te evenaren. Maar drie dingen doen merken elders gaan kijken.

Alleen jaarlijkse prijzen met eenmalige zitplaats

Kolsquare rekent per gebruiker op jaarlijkse abonnementen, in euro's, zonder maandelijkse factureringoptie. De Discovery module komt neer op ongeveer €9.000 per jaar voor één zitplaats, en het volledige Campaign plan loopt op tot €18.000 per jaar per gebruiker. Toegang op instapniveau omvat één login, wat reviewers herhaaldelijk als een knelpunt aanmerken wanneer twee mensen tegelijk het platform nodig hebben. Voor teams die gedeelde toegang, goedkeuringswerkstromen of gezamenlijk campagnebeheer nodig hebben, stijgen de kosten snel voordat je het kanaal hebt bewezen.

Geen gratis proefperiode of zelfbediening

Er is geen gratis versie van het platform en geen zelfbedieningsuitchecking. Elk plan wordt na een demo geoffreerd, afgestemd op je gebruikers, markten en welke modules je nodig hebt. De Chrome-extensie van Kolsquare is gratis en toont basisinvloedaarmetrieken, maar dat is de enige manier om het product aan te raken zonder een verkoopgesprek. Voor merken die gewend zijn om software te proberen voordat ze committeren, is dat een echte barrière in vergelijking met platforms die gratis niveaus of 14-daagse proeven bieden.

Europese weging en discovery tekortkomingen

Kolsquare's sterkte ligt in Europese dekking, vooral Frankrijk en de DACH-regio, en haar B Corp-referenties spreken aan tot compliance-bewuste teams. Het keerzijde is dat merken die campagnes vooral in Noord-Amerika of Azië voeren, vaak minder verificatie buiten Europa vinden. Reviewers merken ook op dat zoeken niche creators kan missen en dat sommige profielgegevens verouderen, wat belangrijk is wanneer je op grote schaal sourct.

Criteria voor het selecteren van Kolsquare alternatieven in 2026

Onze vergelijking richt zich op meerdere belangrijke aspecten:

  • Dekstel voor social media platforms: De mate waarin elk platform grote sociale netwerken ondersteunt zoals Instagram, YouTube, TikTok, Facebook en Pinterest.
  • Reviews: Geverifieerde ratings van G2, Capterra en Shopify.
  • Prijzen en verplichtingen: Inzicht in kosten en commitmentniveaus helpt merken te kiezen op basis van budget en flexibiliteitsbehoeften.
  • Gebruiksgemak (UX/UI): Dashboardontwerp, navigatie en onboarding, vooral belangrijk voor teams met beperkte tijd of technische ondersteuning.
  • Klantenondersteuning: Beschikbaarheid en responsiviteit via live chat, e-mail en onboarding, plus oplossingssnelheid voor technische of factureringsproblemen.
  • Belangrijkste functies: Creator discovery, outreach, CRM, rapportage, gifting, UGC en content collection, affiliate en betalingen, webshops, aanvraagpagina's en AI-mogelijkheden.
  • Opvallende functies: Unieke of innovatieve functies die elk platform onderscheiden, zoals live tracking dashboards, creator benchmarking of TikTok e-mail zoekers.

Kolsquare merkenoverzicht in 2026

Kolsquare overzicht - Kolsquare alternatieven

Kolsquare is een Frans influencer marketing platform dat merken helpt creator campagnes uit te voeren met een datagestuurde aanpak. Het bedient klanten zoals Coca-Cola, Netflix, Sony Music, Sephora, Lush en Hermès. Sinds de overname van Woomio, Inflead en in januari 2026 Storyclash, vormt het het anker van een Europese groep die ongeveer 2.000 merken en bureaus bedient in meer dan 30 landen. Kolsquare maakt deel uit van team.blue en heeft gecertificeerde B Corp-status.

Perfect voor: Europese en wereldwijde merken die datarijke creator discovery, concurrentvergelijking en compliante creator betalingen willen, vooral in beauty, luxury en lifestyle.

Platform dekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, X (Twitter) en Snapchat, met creators van 5.000+ volgers in 180 landen.

Prijzen: Kolsquare verkoopt geen vaste licenties. Abonnementen worden per gebruiker geprijsd op jaarlijkse basis en zijn afgestemd op je seats, markten en modules, zonder maandelijkse facturering en zonder gratis proefperiode.

  • Discovery module: vanaf ongeveer €500/maand jaarlijks gefactureerd, ruwweg €9.000/jaar per gebruiker.
  • Social Listening module: vanaf ongeveer €420/maand, apart geprijsd.
  • Full Campaign plan: tot ongeveer €18.000/jaar per gebruiker, inclusief campagnebeheer, betalingen en API-toegang.
  • Enterprise: op maat, met contracten boven €20.000/jaar volgens reviewers.

Reviews: 4,5 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een intuïtieve, gebruiksvriendelijke interface met makkelijk te volgen campagneworkflows en reportingdashboards. Reviewers vermelden consistent een vlakke leercurve en productiviteit binnen enkele dagen. De voornaamste wrijving is single-login-toegang op lagere niveaus, wat teams die tegelijk werken frustreert.

Klantensupport: Sterk beoordeeld. Gebruikers rapporteren toegewijde onboarding-specialisten, voortdurende ondersteuning en responsieve hulp per e-mail.

Kolsquare's belangrijkste functies

  • AI-aangedreven creator zoeken: Doorzoek miljoenen geverifieerde creator-profielen in 180 landen met meer dan 100 filters voor publiek, engagement, geloofwaardigheid en locatie.
  • Historische prestatiegegevens: Krijg toegang tot twee volle jaren aan influencer content en statistieken, zodat je langetermijnengagement goed kunt evalueren in plaats van slechts een moment.
  • Merkvermelding discovery: In plaats van alleen op hashtag of zoekwoord te zoeken, ontdekt Kolsquare creators die je merk al organisch vermelden, wat targeting en partnerschapskansen verbetert.
  • Geïntegreerde creator betalingen via GipaPay: Autoriseer uitkeringen in één klik vanuit een campagnewallet, met lokale belastingcompliance, DAC7-rapportage, valutaconversie en één factuur voor het merk.
  • Shopify integratie met ROI-attributie: Volg promo code-activiteit gekoppeld aan individuele creators en verbind campagnespending aan inkomsten.
  • E-mail outreach met geverifieerde ondersteuning: Bulk outreach met inbox-integratie, ondersteund door een intern team dat e-mailadressen van influencers verifieert voor contactnauwkeurigheid.
  • Concurrentbenchmarking: Meet je campagneprestatatie en EMV tegen directe concurrenten in dezelfde markt en sector.

Kolsquare voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Wereldwijd influencer bereik: Robuuste discover across 180 landen met 100+ filters voor regio's, niches en sectoren. Alleen jaarlijkse prijsstelling in euro's: Geen maandelijks plan en geen gratis proefperiode, instapprijs rond €9.000/jaar per seat.
Compliance-gereed betalingen: GigaPay-integratie handelt DAC7-rapportage, lokale belastingwetgeving en valutaconversie automatisch af. Instapplan voor één seat: Lagere niveaus bevatten één login, wat teams met gelijktijdige toegang blokkeert.
Diepgaande campagne-analyses: EMV, conversies, doelgroepinzichten en per-campagne ROI-tracking met concurrentvergelijking. Alleen e-mail outreach: Geen DM-functionaliteit, dus contact hangt volledig af van geverifieerde e-mailadressen.
Twee jaar historische data: Beoordeel de prestaties van creators op lange termijn in plaats van alleen recente gegevens. Discover-gaten buiten Europa: Verificatie is dunner in niet-Europese markten en zoeken kan niche creators missen.
Steun van Europese groep: B Corp gecertificeerd en onderdeel van team.blue, nu met Storyclash, Woomio en Inflead in de groep. Geen applicatiepagina's of storefronts: Mist inbound-tools voor werving of onboarding van creators via merkherkende portals.
Hands-on klantenondersteuning: Dedicated onboarding, geverifieerde contactenzoeken en actieve campagnebegeleiding. Soms verouderde profielgegevens: Reviewers melden verouderde creatorinformatie bij zoeken.

Snelle vergelijking: top 10 Kolsquare-alternatieven in 2026

Platform Startprijs Looptijd Gratis proefperiode Beoordeling Geschikt voor
Kolsquare ~€9.000/jaar per stoel Jaarlijks Nee 4,5 (Capterra) Europese ontdekking en benchmarking
Influencer Hero $649/maand Maandelijks Demo 5,0 (Capterra) End-to-end campagnebeheer
Upfluence $478/maand per module 12 maanden Na demo 4,3 (Capterra) Shopify en Amazon-attributie
Modash $199/maand (jaarlijks) of $299/maand (maandelijks) Maandelijks of jaarlijks 14 dagen 4,9 (G2) Shopify-merken die influencer- en affiliate marketing in één workflow uitvoeren
Influencity Gratis, betaald vanaf $200/maand Maandelijks Gratis versie 4,5 (G2) DTC-merken diep in Shopify
HypeAuditor Gratis versie, betaald vanaf $299/maand Jaarlijks Gratis versie 4,8 (Capterra) Fraudedetectie en creator-screening
Sprout Social $1.599/maand per stoel 12 maanden Nee 4,5 (Capterra) Teams die al Sprout gebruiken
CreatorIQ ~$30.000/jaar Jaarlijks Nee 4,4 (Capterra) Enterprise-programma's met meerdere markten
Aspire ~$2.300/maand + onboarding Jaarlijks Nee 4,0 (Capterra) Inkomende creator-marktplaats
Traackr $25.000/jaar (minimum 3 stoelen) Jaarlijks Nee 4,3 (G2) ROI-meting en benchmarking
Later $28.500/jaar + $5.000 setup Jaarlijks Nee 4,4 (Capterra) Contentplanning plus influencer

Top 10 Kolsquare-alternatieven in 2026

1. Influencer Hero

Influencer Hero overzicht - Kolsquare-alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Snapchat, X en Twitch.

Geschikt voor: D2C-merken en bureaus die discovery, outreach, CRM, gifting, affiliate en payouts in één systeem willen, met transparante prijzen zonder jaarcontract.

Prijzen & Verplichting: Er zijn verschillende abonnementen afhankelijk van jouw merkbehoeften, allemaal openbaar gepubliceerd en maandelijks gefactureerd.

  • Standard Plan: Vanaf $649/maand. Je kunt tot 1.000 creators per maand bereiken.
  • Pro Plan: Vanaf $1.049/maand. Je kunt tot 5.000 creators per maand bereiken.
  • Business Plan: Vanaf $2.490/maand. Je kunt tot 10.000 creators per maand bereiken.
  • Custom & Agency Solutions: Op maat gemaakte prijzen op basis van jouw bedrijfsvereisten.

Reviews: 5,0 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een modern, intuïtief dashboard met ingebouwde automatisering en aanpasbare e-mailsjablonen. De meeste teams voeren campagnes uit binnen dagen in plaats van weken.

Klantenondersteuning: 24/7 livechat met echte agenten, e-mailondersteuning en een Help Center met geschreven en video-gidsen. Elk abonnement bevat een toegewijde accountmanager vanaf dag één, plus optionele strategieconsultaties en een privé Slack-kanaal op Pro.

Influencer Hero's belangrijkste functies

  • Creator Discovery op acht platforms: Filter op niche, doelgroepdemografie, engagementkwaliteit en volgersechtheid, met detectie van nep-volgers, gelijkaardige zoekopdrachten en merkaffiniteitfiltering om creators op te sporen die al met jou communiceren.
  • AI-assistent voor outreach en vervolgacties: Herschrijf elke e-mail voordat deze wordt verzonden, stel AI-instructies in op account- of campagneniveau en genereer vervolgacties op basis van de inhoud van de originele thread in plaats van een statische reeks.
  • Facturerings- en content review-workflows: Vraag facturen aan op de dealpage, keur goed of wijs af met een opmerking en blokkeer betalingen totdat een factuur is goedgekeurd. Content reviews voeren onbeperkte revisieronden uit met een centrale wachtrij van alles wat goedkeuring wacht.
  • Laagste betaalkosten op de markt: Creator-betalingen bedragen 0,1% tot 0,5%, tegen de 5% tot 7% die de meeste platforms aanrekenen, wat snel oploopt bij programma's die op schaal uitbetalen.
  • Creator Storefronts en Application Pages: Influencers bouwen gecureerde winkels met jouw producten, terwijl merk-specifieke sollicitatiepagina's creators toestaan rechtstreeks bij jou aan te solliceren – beide ontbreken volledig bij Kolsquare.
  • Chrome-extensie: Haal doelgroepuitsplitsingen, engagementsniveaus en volgerstrends op terwijl je sociale media bekijkt en voeg creators rechtstreeks toe aan een campagne zonder de pagina te verlaten.

Influencer Hero voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Transparante maandelijkse prijzen: Abonnementen zijn openbaar gepubliceerd en maandelijks gefactureerd, zonder jaarcontract of inschrijvingsgebeur. Geen adwhitelisting: Betaalde promoties via creatoraccounts moeten handmatig buiten het platform worden ingesteld.
Dekking van acht platforms: Twee netwerken meer dan Kolsquare, inclusief Pinterest en Twitch. Lichte leercurve: Over het algemeen intuïtief, maar sommige teams hebben initiële begeleiding nodig om de volledige toolset goed te gebruiken.
Laagste betaalkosten: Creator-betalingen van 0,1% tot 0,5% tegen de industrienorm van 5% tot 7%. Minder Europese diepte: Kolsquare heeft nog steeds het voordeel bij DACH- en Franse marktgegevens in het bijzonder.
Storefronts en Application Pages: Inkomende werving en creator-winkels die Kolsquare helemaal niet biedt.
Toegewijde accountmanager: Inbegrepen bij elk abonnement vanaf dag één, samen met 24/7 ondersteuning via menselijke chat.

Kolsquare vs Influencer Hero

Kolsquare is gebouwd rond intelligentie: discovery-diepte, historische gegevens, concurrentiebenchmarking en EMV-rapportage, allemaal gericht op Europese markten. Influencer Hero is gebouwd rond uitvoering, met betrekking tot de volledige workflow van het vinden van een creator via outreach, gifting, content-goedkeuring, affiliate-toewijzing en betaling.

De structurele kloof zit in inbound. Kolsquare heeft geen application pages en geen creator storefronts, dus elke samenwerking begint met jou die het initiatief neemt. Influencer Hero voegt branded application pages toe waar creators rechtstreeks kunnen aanmelden, plus storefronts die elke creator een reden geven om langer door te promoten dan één post.

Prijsstelling is het duidelijkste verschil. Kolsquare noteert in euro's met jaarlijkse contracten vanaf € 9.000 per seat, zonder trial. Influencer Hero publiceert zijn lagen vanaf $649 per maand en factuurt maandelijks, dus je kunt kleiner beginnen en groeien. Wil je zien hoe discovery en attribution werken op jouw eigen collectie? Boek een demo met het Influencer Hero-team.

2. Traackr

Traackr overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Snapchat, X, Twitch en LinkedIn.

Geschikt voor: Internationale teams die zich richten op het meten van ROI, optimaliseren van budgetbewegingen en benchmarken van prestaties over meerdere markten.

Prijsstelling en contractverplichting: Drie jaarlijkse lagen plus enterprise, allemaal met vaste minimumaantallen gebruikers.

  • Growth: vanaf $25.000/jaar, minimaal 3 gebruikers.
  • Standard: vanaf $32.500/jaar, minimaal 5 gebruikers.
  • Plus: vanaf $55.000/jaar, minimaal 10 gebruikers.
  • Enterprise: Op maat.

Branchebenchmarking is een add-on voor ongeveer $8.000/jaar. Er is geen maandelijke facturering en geen gratis trial.

Recensies: 4,3 / 5,0 (G2)

Gebruiksgemak (UX/UI): Overzichtelijk en snel zodra het team ermee vertrouwd is, hoewel geavanceerde analyses training vereisen en implementatie duurt doorgaans ongeveer twee maanden.

Klantenondersteuning: Hoog beoordeeld voor responsieve ondersteuning en gestructureerde onboarding, waarbij de trainingsresource Traackr Academy regelmatig wordt geprezen.

Sleutelfuncties van Traackr

  • Budgetoptimalisatie: Stelt ideale uitgaven per creator voor op basis van historische prestatiegegevens in plaats van giswerk.
  • Uitgavenefficiëntie-metrieken: Volgt kosten per klik, engagement, weergave en storyweergave voor genuïne ROI-vergelijking tussen creators.
  • Brand Vitality Score (BVS): Een eigen metriek die zichtbaarheid, vertrouwen en impact combineert en je merk vergelijkt met directe concurrenten.
  • Benchmarking van wereldwijde markten: Vergelijk prestaties per regio, verticaal of campagnetype tegen miljoen creators en duizenden campagnes.
  • Veiligheidsmerkering en screening: Geautomatiseerde veiligheidscontroles, analyse van nepvolgers en voortdurende monitoring met een ongebruikelijk grondige reputatie.

Voordelen en nadelen van Traackr

Voordelen Nadelen
Uitgebreide analytics: Diepe ROI-tracking met analyse per kostenmetriek en de Brand Vitality Score. Hoge instapkosten: Jaarlijkse contracten beginnen rond $25.000/jaar zonder korttermijnoptie.
Breedste netwerkdekking: Negen platforms inclusief LinkedIn, drie meer dan Kolsquare indexeert. Vaste minimumaantallen gebruikers: Growth heeft 3 seats nodig, Standard 5 en Plus 10, dus kleine teams kopen over.
Sterke veiligheidsmerkering: Geautomatiseerde screening, fraudeanalyse en voortdurende monitoring worden door reviewers hoog beoordeeld. Benchmarking kost extra: Branchebenchmarking is een add-on voor ongeveer $8.000/jaar bovenop het basisplan.
Uitmuntende ondersteuning: Snelle service op elk abonnementsniveau plus een sterke trainingsresource. Beperkt bereik microcreatoren: Discovery presteert slecht voor micro- en nischcreatoren in opkomende markten.

Kolsquare versus Traackr

Beide platforms zijn measurement-first, gebouwd om influencer ROI aan een financieel team aan te tonen in plaats van simpelweg creators te zoeken. Beide rekenen vijfcijferige bedragen jaarlijks en beiden benchmarken je tegen concurrenten.

Traackr dekt negen netwerken tegen zes van Kolsquare, voegt LinkedIn toe en gaat dieper in op kostenperkeuze-analyse. Het probleem is de minimumaantallen gebruikers: Growth vereist drie gebruikers voor $25.000 per jaar, dus een klein team kan helemaal niet instappen.

Traackr's database bevat ongeveer 6 tot 13 miljoen profielen, dus geen van beide is de keuze voor high-volume sourcing in opkomende markten.

3. Upfluence

Upfluence overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformbereik: Instagram, TikTok, YouTube, X, Twitch, Pinterest en WordPress-blogs.

Geschikt voor: eCommerce-merken die zich richten op opbrengstattributie, vooral die ook op Amazon en Shopify verkopen.

Prijzen & Engagement: Modulair in plaats van gelaagd. De Search and Contact-module begint bij $478/maand, en een volledige setup met search, campagnebeheer en Upfluence Pay komt op ongeveer $1.276/maand voor één gebruiker, ongeveer $16.007/jaar. Extra gebruikers schalen lineair, een verplichte onboardingfee is van toepassing en de minimale contractduur is 12 maanden.

Reviews: 4,3 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Ontworpen voor professionals die alles vanaf één dashboard beheren. De breedte betekent een echte leercurve, en sommige gebruikers melden vertragingen bij grootschalige acties.

Klantenondersteuning: Grondige onboarding, regelmatige vraag-en-antwoordsessies en toegewijde accountvertegenwoordigers. Sommige gebruikers melden inconsistente reactietijden en onduidelijkheid rondom facturering.

Vergelijk de toonaangevende Upfluence alternatieven om te zien hoe het modulaire prijsmodel zich verhoudt tot platforms met vaste tarieven.

Upfluence's belangrijkste functies

  • Klant-naar-Creator-matching: Verbindt met Shopify en Amazon om klanten aan te wijzen die al bereik hebben, waardoor bestaande kopers in creators veranderen.
  • Jaice AI-assistent: Verzorgt creator-selectie, outreach-berichten en follow-up personalisatie op schaal.
  • Native Amazon-integratie: Zeldzaam in deze categorie, waar de meeste concurrenten, inclusief Kolsquare, alleen bij Shopify stoppen.
  • Ingebouwde betalingen en compliance: Multi-valuta uitbetalingen, KYC-verificatie, belastingformulieren en facturering afgehandeld in-platform.
  • Social listening: Volg merkvermelding, concurrentenactiviteit en trendende onderwerpen om opkomende creators op te sporen voordat hun tarieven stijgen.

Upfluence voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Diepgaande eCommerce-integratie: Directe Shopify- en Amazon-verbindingen voor affiliate-tracking en opbrengstattributie. Modulaire prijzen stapelen op: Elke module wordt afzonderlijk aangehaald, dus een werkende setup eindigt ver boven het $478-instapaanbod.
Geen commissies op opbrengsten: Vaste prijzen betekenen dat merken 100% van de verkoop van hun creators houden. Minimale 12-maanden contract: Geen maandelijkse optie en geen zelf-service trial, dezelfde barrière als Kolsquare.
Klantontwikkeling op basis van ontdekking: Identificeert invloedrijke klanten die al bij jou kopen, wat affiliate-ROI maximaliseert. Steile leercurve: De breedte van geavanceerde functies vergt echte tijd om vol vertrouwen te navigeren.
Betalingen en compliance ingebouwd: Multi-valuta uitbetalingen, KYC en belastingformulieren zonder een hulpmiddel van derden. Verplichte onboardingfee: Een eenmalige onboardinglading zit bovenop de jaarlijkse licentiekosten.

Kolsquare versus Upfluence

Beide zijn bedrijfsoriënteerde platforms die via een demo met jaarlijkse engagement worden verkocht, dus geen van beide laat je testen voordat je tekent. Het verschil is wat het contract koopt.

Kolsquare koopt je Europese ontdekkingsdiepte, historische prestatiegegevens en concurrentenbenchmarking. Upfluence koopt je commerciële infrastructuur: Amazon- en Shopify-attributie, klant-naar-creator-matching, multi-valuta uitbetalingen en belastingcompliance. Als jouw influencer-programma wordt getest op opbrengsten in plaats van bereik, werkt Upfluence's attributie-stack meer van dat werk.

Op kosten zit een volledige Upfluence-setup van ongeveer $16.007 per jaar dicht bij Kolsquare's Campaign-tier, hoewel Upfluence een instaaprijzen van $478 per maand publiceert terwijl Kolsquare helemaal niets publiceert.

4. Modash

Modash overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformbereik: Instagram, TikTok en YouTube, met elk openbaar profiel met meer dan 1k volgers doorzoekbaar – in totaal 380M+ creators.

Geschikt voor: Shopify-merken die hun volledige influencer- en affiliate marketing vanuit één workflow willen uitvoeren – van het vinden en beoordelen van creators tot outreach, contenttracking en betalingen

Prijzen en bindingsperiode: Openbaar gepubliceerde prijzen, met maandelijkse of jaarlijkse facturering.

  • Essentials: $199/month jaarlijks gefactureerd, of $299/month maandelijks gefactureerd. 2 teamleden, 300 profielrapporten en 150 e-mailontgrendelingen per maand, en 100 gevolgde creators.
  • Performance: $499/month jaarlijks gefactureerd. 5 teamleden, 800 profielrapporten en 400 e-mailontgrendelingen per maand, 250 gevolgde creators, plus creatorbetalingen en affiliatebeheer.
  • Enterprise: Aangepaste prijzen, vanaf $14.700/jaar. Onbeperkte teamleden en gebruik, een op maat gemaakt affiliate-domein en een toegewezen succesmanager.

Alle abonnementen bevatten een gratis proefperiode van 14 dagen, zonder creditcard vereist.

Beoordelingen: 4,9 / 5,0 (G2)

Gebruiksgemak (UX/UI): Modash is zelfbediening, dus teams kunnen zich dezelfde dag registreren en beginnen met het zoeken naar creators. Alle publieksgegevens, gesprekken, content en verkoop van elke creator bevinden zich op één profiel.

Klantenondersteuning: In-platform chat, e-mailondersteuning en een Help Center, met een toegewezen succesmanager, maandelijkse strategiegesprekken en driemaandelijkse beoordelingen voor Enterprise.

Sleutelfuncties van Modash

  • Creators vanaf 1.000 volgers: Modash indexeert elk openbaar Instagram-, TikTok- en YouTube-profiel met 1.000+ volgers, zodat kleinere niche-creators zoebaar zijn naast gevestigde namen.
  • AI Creator Search: Zoek creators door ze in gewone taal te beschrijven of een afbeelding te uploaden, en verfijn de resultaten met filters voor locatie, publiek, engagement en lookalikes.
  • Engagement benchmarks: Elk profiel toont of het engagementpercentage van een creator boven of onder het gemiddelde ligt voor creators van hun grootte, samen met demografische gegevens en publiiekskwaliteit.
  • Tijdlijn brandsamenwerkingen: Bekijk met welke merken een creator heeft samengewerkt, wat ze hebben geplaatst en hoe gesponsorde posts hebben presteerd tegenover organische posts.
  • Shopify Affiliate- en verkooptracking: Voer affiliateprogramma's uit met promocodes, links en onbeperkte provisieniveaus, met verkoop van codes, links en UTM's toegeschreven aan elke creator.
  • Wereldwijde creatorbetalingen: Betaal creators in 180+ landen en 36 valuta's, met één factuur voor finance en Modash als leverancier voor internationale belastingcompliance.

Voor- en nadelen

VoordelenNadelen
Transparante, flexibele prijzen: Openbare plannen vanaf $199/month, maandelijkse facturering en een gratis proefperiode van 14 dagen, zonder demo vereist.Minder platforms: Alleen Instagram, TikTok en YouTube, zonder Facebook, Twitch of Snapchat.
Kleinere creators inbegrepen: Elk openbaar profiel vanaf 1.000 volgers is zoebaar.Alleen Instagram nep-volgers-gegevens: Detectie van nep-volgers is nog niet beschikbaar voor TikTok- of YouTube-profielen.
Shopify-native affiliate: Provisieniveaus, promocodes en verkooptoewijzing per creator.Geen contentgoedkeuringswerkstroom: Geen ingebouwde stap voor het beoordelen van content voordat deze live gaat.
Betalingen in 180+ landen: Uitbetalingen in 36 valuta's, met belastingcompliance geregeld.

Kolsquare vs Modash

Kolsquare en Modash bestrijken beide discovery, vetting, campagnebeheer, rapportage en creatorbetalingen, dus ze overlappen meer dan de meeste vergelijkingen hier. Het verschil begint met de creators die elk indexeert. Kolsquare dekt creators met 5.000+ volgers in 180 landen en 6 netwerken, inclusief Facebook, Twitch en Snapchat, met gegevens van officiële API's. Modash dekt Instagram, TikTok en YouTube, maar indexeert elk openbaar profiel vanaf 1.000 volgers – 380M+ creators – dus kleinere niche-creators zijn ook zoebaar.

Het commerciële verschil is even duidelijk. Kolsquare gebruikt aangepaste plannen gebaseerd op het aantal gebruikers, de markten waar je team actief is en de modules die het nodig heeft. Teams boeken een demo voor een offerte, en er is geen zelfbedieningsproefperiode zonder kosten. Modash publiceert plannen vanaf $199/month op een jaarlijkse abonnement, of $299/month maandelijks gefactureerd, en elk plan begint met een gratis proefperiode van 14 dagen zonder creditcard vereist.

Wat Kolsquare toevoegt, is een Europese compliancelaag. Het biedt compliancescores voor het VK, Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje, een luistermodule voor concurrentieanalyse, en creatorbetalingen via Gigapay die belastingrapportage afhandelen, inclusief DAC7. Modash gaat dieper in op Shopify: affiliaatprogramma's met onbeperkte commissiestappen, verkopen toegewezen aan elke creator via codes, links en UTM's, en uitbetalingen in 180+ landen en 36 valuta's. Als Europese compliance en bredere netwerkdekking prioriteit zijn, is Kolsquare de betere keuze. Als getrackte verkopen, kleinere creators en prijzen zonder verkoopgesprek belangrijker zijn, is Modash de toegankelijkere optie.

5. HypeAuditor

HypeAuditor overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Twitch, X en Snapchat.

Geschikt voor: Data-georiënteerde teams die audiencevalidatie en fraudedetectie prioriteit geven voordat zij budget vrijmaken.

Prijzen en inzet: Een gratis versie dekt mediaplanning, campagnebeheer en demo's van de bredere toolset. Het Basic-plan begint op $299/maand bij jaarlijkse facturering, met hogere niveaus aangeboden op basis van datavolume, gebruikers en featuretoegang.

Beoordelingen: 4,8 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een schoon, goed georganiseerd interface, hoewel verschillende geavanceerde tools niet onmiddellijk intuïtief zijn.

Klantenondersteuning: Chat- en e-mailhulp, onboardingsessies en een uitgebreid Help Center met gidsen en rondleidingen.

Kernfuncties van HypeAuditor

  • Audience Quality Score en fraudedetectie: De categoriestandaard voor het identificeren van nepvolgers, engagementsgroepen en verdachte groeippatronen.
  • AI-gestuurde ontdekking: Doorzoek 227M+ creatorprofielen met 35+ filters plus AI die bio's, bijschriften en media leest om brandveilige creators te vinden.
  • Lookalike-zoekopdracht: Schaal campagnes op door creators te vinden met doelgroepen vergelijkbaar met je best presterende partners.
  • Markt- en concurrentieanalyse: Volg organische merkvermelding en creatoractiviteit van concurrenten, die rechtstreeks overlappen met Kolsquare's benchmarkingsterkte.
  • eCommerce-verkooptracking: Shopify, WooCommerce en Magento-integraties beheren promotiecode's, affiliatelinks en productseeding.

Voordelen en nadelen van HypeAuditor

Voordelen Nadelen
Gratis versie en gepubliceerde entryprijs: Een echt gratis plan plus een Basic-tier van $299/maand bij jaarlijkse facturering. Hogere niveaus nog steeds aangeboden: Alles boven Basic wordt geprijsd op datavolume en gebruikers, dus een verkoopgesprek is vereist.
Beste fraudedetectie in zijn klasse: Verifieert audienceechtheid om te voorkomen dat merken voor nepbereik betalen. Handmatige workflow voor inhoudsrechten: Geen automatisering voor het beheren van gebruiksrechten en goedkeuringen.
Enorme creatorindex: 227M+ profielen met 35+ filters en AI-gestuurde zoekopdracht op zes netwerken. Gebruiksbaarheidsproblemen met interface: Ondanks een schone indeling zijn bepaalde functies in het begin moeilijk te vinden.
Sterke marktintelligentie: Merkvermelding tracken en concurrentieanalyse tegen een fractie van de Kolsquare-kosten. Steile leercurve: Nieuwe gebruikers hebben over het algemeen onboarding nodig voordat zij de volledige toolset kunnen benutten.

Kolsquare versus HypeAuditor

Deze twee concurreren het meest rechtstreeks van alle koppelingen hier. Beiden verkopen influencerintelligentie: ontdekking, audiencevalidatie, merkvermelding tracken en concurrentieanalyse. De overlap is reëel.

Prijs is wat hen scheidt. HypeAuditor publiceert een $299 per maand Basic-plan en biedt een echte gratis versie om uit te proberen, terwijl Kolsquare begint rond €9.000 per jaar per gebruiker zonder iets gratis om te testen. Voor een merk wiens voornaamste behoefte het screenen van creators is voordat het geld uitgeeft, levert HypeAuditor hetzelfde werkresultaat voor een fractie van de inzet.

Kolsquare behoudt twee voordelen: twee jaar volledige historische creatordata, en DAC7-conforme creatorbetalingen via GigaPay. Als je Europese belastingcompliance in uitbetalingen nodig hebt, biedt HypeAuditor geen gelijkwaardig alternatief.

6. Sprout Social

Sprout Social overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, X, LinkedIn, Pinterest en Threads in de volledige suite.

Geschikt voor: Marketingteams die al Sprout Social gebruiken en influencer-workflows in dezelfde omgeving willen als publishing en listening.

Prijzen en contract: De influencer marketing-module, voorheen Tagger, begint bij $1.599/maand per gebruiker, met extra seats à $600/maand. Een 12-maands commitment is verplicht, wat neerkomt op meer dan $19.000 per jaar voor één persoon of ongeveer $26.000 voor een team van twee. Het kernplatform Sprout Social wordt apart geprijsd, vanaf $199 per seat per maand.

Beoordelingen: 4,5 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een schoon ontwerp met goed georganiseerde dashboards. De Smart Inbox en publicatiekalender springen eruit, en de AI-tools vereenvoudigen campagneplanning.

Klantenondersteuning: Live chat, e-mail en telefonische ondersteuning met uitgebreide onboarding. Veel abonnementen bevatten een dedicated accountmanager en regelmatige prestatiereviews.

Onze volledige Sprout Social-prijsbreuk toont wat een opstelling met meerdere seats werkelijk kost wanneer het kernplatform is inbegrepen.

Kernfuncties van Sprout Social

  • AI Brand Fit en Safety Scoring: Evalueert compatibiliteit tussen creator en merkwaarden en markeert riskante profielen voordat budget wordt uitgegeven.
  • Content Approval Workflows: Review en goedkeur elke influencer-content voordat deze live gaat.
  • EMV en Benchmarking Reports: Earned media value-tracking en concurrentbenchmarking, wat overlapt met Kolsquare's kernsterktes in rapportage.
  • Geïntegreerde Outreach CRM: Volledige Gmail- en Outlook-integratie met sjablonen, tagging en reply-tracking.
  • Unified Social Stack: Influencer-data staat naast publishing, listening en analytics, waardoor je geen tweede login nodig hebt.

Sprout Social voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Slimme influencer matching: AI beoordeelt merkafstemming en voert veiligheidscontroles uit, wat de kwaliteit van creator-selectie verbetert. Dure prijsstelling per gebruiker: Bij $1.599/maand per seat lopen kosten snel op over een team.
Breedste platformdekking: Voegt LinkedIn en Threads toe, die Kolsquare helemaal niet afdekt. Alleen jaarabonnement: Een 12-maands commitment is verplicht, maandelijks factureren is niet mogelijk.
Volledige campagneoversicht: Approval flows, EMV-rapportage en concurrentbenchmarking in één workflow. Geen UGC-licentietools: Contentrechten en AI-gestuurde content-discovery ontbreken beiden.
Sterke teamcollaboratie: Gedeelde kalenders en goedkeuringen, wat het probleem met één seat van Kolsquare oplost. Add-on-kosten stapelen zich op: De influencer-module wordt apart geprijsd van kernseats en Premium Analytics.

Kolsquare versus Sprout Social

Beide zijn enterprise-tools die op jaarcontracten worden verkocht, en beide plaatsen analytics en benchmarking centraal. De doorslaggevende vraag is meestal wat jouw team al gebruikt.

Als je al in Sprout Social zit voor publishing en listening, voegt de influencer-module alles aan één omgeving toe en lost het multicollaboratieprobleem van Kolsquare's startplan op. Doe je dat niet, dan koop je een veel grotere suite enkel voor influencer-functionaliteit.

Kolsquare is het meer gerichte instrument, met diepere Europese creator-data, twee jaar historische performance en conforme payouts. Sprout dekt meer netwerken, voegt LinkedIn en Threads toe, maar heeft helemaal geen creator payment-infrastructuur.

7. CreatorIQ

CreatorIQ-overzicht - Kolsquare-alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Twitch en X.

Geschikt voor: Grote ondernemingen die complexe, multimarketing-campagnes beheren met aanzienlijke vereisten voor datagovernance en rapportage.

Prijzen en contract: CreatorIQ publiceert geen prijzen. Op basis van inkoopgegevens starten jaarcontracten rond $30.000/jaar, met een mediana dichter bij $39.250 en deals aan de hogere kant die $59.500 en meer bereiken. Elk contract is jaarlijks, er zijn geen maandabonnementen en een verkoopgesprek is vereist voordat je een getal ziet. Aanvullende modules zoals Creator Connect worden apart geciteerd.

Beoordelingen: 4,4 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een stijlvol, visueel rijk dashboard dat gebruikers gemakkelijk kunnen navigeren zodra de onboarding compleet is, hoewel de initiële setup meestal zes tot acht weken duurt.

Klantenondersteuning: Elke klant krijgt een toegewezen accountmanager plus een success team dat onboarding-begeleiding, campaignondersteuning en driemaandelijkse check-ins biedt.

CreatorIQ's belangrijkste functies

  • Real-Time API-verbindingen: Directe Meta-, TikTok- en YouTube-integraties leveren nauwkeurige, regelgeving-conforme gegevens plus vroege toegang tot nieuwe platformfuncties.
  • Verfijnde zoektools: Creator-ontdekking met filters die granulair genoeg zijn om nichesegmenten te isoleren die de meeste databases niet kunnen vinden.
  • Ingebouwde betalingen en belastingcompliance: Mondiale creator-uitbetalingen met conforme documentatie, vergelijkbaar met de GigaPay-integratie van Kolsquare.
  • Branded one-pagers en gezamenlijke review: Externe belanghebbenden kunnen creator-profielen bekijken en hierop reageren zonder inloggegevens nodig te hebben.
  • Speciale strategische ondersteuning: Implementatiespecialisten en success teams van onboarding tot driemaandelijkse planning.

CreatorIQ voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Betrouwbare directe API-gegevens: Meta-, TikTok- en YouTube-verbindingen geven nauwkeurige gegevens en prioritaire functiebijwerkingen. Handmatige affiliate-management: Affiliate-conversies moeten handmatig worden bijgehouden, zonder ingebouwde automatisering.
Aanpasbare rapportage: Dashboards die je zonder inloggegevens deelt en afstemt op wat jouw belanghebbenden willen zien. Geen openbare prijzen of gratis trial: Hetzelfde demo-gated model als Kolsquare, tegen ongeveer drie keer de instapcosts.
Persoonlijke klantenbegeleiding: Speciale implementatiespecialisten en success teams gedurende het hele partnerschap. Rigide abonnementenmodel: Alleen jaarlijkse facturering, geen maandelijks abonnement beschikbaar op enig niveau.
Geïntegreerde betalingen en belastingen: Mondiale uitbetalingen met conforme documentatie, allemaal in het platform geregeld. Enterprise-instapcost: Contracten beginnen naar verluidt rond de $30,000 per jaar, buiten het bereik van de meeste D2C-merken.

Kolsquare vs CreatorIQ

Dit zijn de twee meest enterprise-gerichte platforms op deze lijst, en ze verkopen op dezelfde manier: geen openbare prijzen, geen gratis trial, jaarlijkse contracten na een demo.

Het verschil is geografisch en financieel. Kolsquare is Europas leidende platform met diepgaande DACH- en Franse marktgegevens, instap rond €9.000 per seat. CreatorIQ is de Noord-Amerikaanse enterprise-standaard met directe API-integraties, instap rond de $30,000 per jaar, ongeveer drie keer zoveel commitment.

Voor een merk waarvan de programma's voornamelijk in Europa lopen, levert Kolsquare relevantere gegevens voor aanzienlijk minder op. Voor een global enterprise dat API-geverifieerde rapportage in dozijnen markten nodig heeft en strikte databestuur, is CreatorIQ gebouwd voor die schaal.

8. Aspire

Aspire-overzicht - alternatieven voor Kolsquare

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook en Pinterest.

Geschikt voor: Merken die zowel influencer- als UGC-programma's opschalen en willen dat creators hen benaderen in plaats van elke partnership na te streven.

Prijzen & commitment: Op basis van offerte, meestal vanaf ongeveer $2.300 per maand met een 12-maanden-overeenkomst, plus een eenmalige onboarding-vergoeding. Gerapporteerde jaarlijkse minimums liggen rond de $29.588. Prijzen zijn per gebruiker, dus kosten stijgen naarmate het team groeit.

Reviews: 4,0 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een modern, gemakkelijk te navigeren interface die om zijn intuïtieve ontwerp wordt geprezen. Gebruikers rapporteren occasionally trage paginaladingen bij grotere campagnes.

Klantenondersteuning: Live chat, e-mailondersteuning en een uitgebreid helpcentrum, plus een toegewezen customer success manager.

Verken de leidende Aspire-alternatieven om marketplace-gestuurde platforms te vergelijken met outbound-first tools.

Aspire's belangrijkste functies

  • Dual Discovery Model: Zoek gericht naar influencers met gedetailleerde filters, of open campagnes op een marketplace met meer dan een miljoen creators die zich rechtstreeks bij jou aanmelden.
  • UGC Licensing Built In: Digitale term sheets beveiligen hergebruiksrechten automatisch – essentieel als creator-content als betaalde advertenties draait.
  • CreatorStores: influencers bouwen curated storefronts met jouw producten, iets wat Kolsquare niet biedt.
  • Social Listening and Affiliate Finder: Spoor merkfans en sterke affiliate-partners op met AI-gestuurde analytics.
  • Integrated Shopify Gifting: Voer de hele gifting-workflow uit – van product seeding tot performance tracking – zonder het platform te verlaten.

Aspire: voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Dual Discovery Model: Combineert gericht zoeken met een inbound marketplace van meer dan een miljoen creators. Hoge kosten voor kleinere teams: Begint rond $2.300/maand jaarlijks gefactureerd, plus eenmalige onboarding-kosten.
Content Licensing Built In: Digitale term sheets reduceren de juridische en administratieve overhead bij hergebruik van UGC. Jaarcontract vereist: Geen maandelijks opzegbare optie en geen gratis proefperiode voor je commit.
Inbound Creator Recruitment: creators melden zich aan voor jouw campagnes – de inbound gap die Kolsquare laat liggen, is gevuld. Incidentele prestatieproblemen: Gebruikers melden langzame laadtijden en kleine integratiefouten.
Uitgebreide campagne-tools: Content approval, CRM, gifting en tracking in één geïntegreerd dashboard. Per-gebruiker prijsstelling: Kosten stijgen naarmate je teamgenoten toevoegt – dezelfde valkuil als Kolsquares per-seat model.

Kolsquare vs Aspire

Kolsquare is per design outbound. Je zoekt, je maakt een shortlist, je stuurt een e-mail. Aspire voegt een inbound marketplace toe waar meer dan een miljoen creators zich aanmelden voor jouw campagnes – dat verandert het spel compleet voor merken met beperkte sourcing-capaciteit.

Aspire brengt ook UGC licensing en CreatorStores mee, allebei zaken die Kolsquare niet heeft. Als jouw influencer-content betaalde social feeds, regelen Aspires digitale term sheets gebruiksrechten automatisch in plaats van ze over te laten aan handmatige contracten.

Beiden rekenen per gebruiker op jaarcontracten zonder proefperiode, dus de commitmentstructuur lijkt op elkaar. Aspires minimum van circa $29.588 per jaar ligt hoger dan Kolsquares Discovery-instap, dus Kolsquare is het goedkoper als je alleen discovery en reporting nodig hebt.

9. Influencity

Influencity overzicht – Kolsquare-alternatieven

Platformbereik: Instagram, TikTok, YouTube en Twitch.

Geschikt voor: Middelgrote merken en bureaus die diepe audience analytics, een IRM en een gestructureerde campaign-workflow op maandelijks opzegbare basis willen.

Prijzen & Commitment: Maandelijks opzegbaar op elk plan met een 7-daagse gratis proefperiode en geen onboarding-kosten. Prijzen staan achter een inlog, dus bedragen kunnen variëren.

  • Basic: $168/maand, of $134/maand jaarlijks gefactureerd. 30 profielanalyses per maand, één gebruiker.
  • Professional: $348/maand, of $278/maand jaarlijks gefactureerd. Onbeperkte analyses, multi-user access, campaign management en de IRM-module.
  • Business: $698/maand, of $558/maand jaarlijks gefactureerd. 50 actieve campagnes, 2.000 opgeslagen influencers, gedeelde rapportage.
  • Enterprise: Op maat, met een maak-je-eigen-bundel optie.

Reviews: 4,6 / 5,0 (G2)

Gebruiksgemak (UX/UI): Een schone, visuele workflow met Trello-achtige borden voor campagnes en lijsten. Gebruikers melden een leercurve als je alle modules onder de knie wilt krijgen.

Klantenondersteuning: Het customer success-team is een van de meest geroemde onderdelen van het product in G2-reviews. Onderhoudsvenstermomenten kunnen workflows verstoren.

Kijk hoe de twee direct met elkaar vergelijken in onze Upfluence vs Influencity vs Influencer Hero vergelijking.

Influencitys sleutelfeatures

  • Diepgaande publieksanalyse: Elk profiel bevat publieksscoring, opsporing van nepvolgvolgers, engagement benchmarks en publieksoverlapanalyse tussen creators, zodat je niet twee keer voor dezelfde mensen betaalt.
  • AI-gestuurde découverte: Een database met 200M+ creators met 50+ filters op demografie, engagement rate, geolocatie, merkaffiniteit en onderwerpen, plus een AI Assistant die een brief in natuurlijk taal omzet in een shortlist.
  • Influencer Relationship Management (IRM): Registreert elke interactie, notitie en contactgegevens, en volgt de prijsgeschiedenis van een creator over tijd – handig voor bureaus die over campagnes onderhandelen.
  • Visual Campaign Manager: Taakgebaseerde borden met goedkeuringen, castingoproepen en content review, plus Shopify-integratie voor productseeding, kortingscodes en affiliate tracking.
  • Multi-user access vanaf Professional: Teamzitjes inbegrepen vanaf de middelste tier, wat het single-login bottleneck van Kolsquare's startersplan oplost.
  • Social Hub en monitoring: Een social inbox, post scheduler, link-in-bio tool en monitoringmodule voor vermeldingen, hashtags en concurrentenactiviteit.

Influencity voor- en nadelen

Voordelen Nadelen
Maandelijks betalen: Geen jaarcontract, een gratis proefperiode van 7 dagen en geen startvergoeding, anders dan Kolsquare. Beginstelplan limitering: 30 analyses per maand is te weinig voor serieus controlewerk – begroting voor Professional.
Diepgaande publieksanalytica: Kwaliteitscoring, opsporing van nepvolgvolgers en overlapanalyse tegen middenmarkttarief. Prijzen niet openbaar: Bedragen zitten achter inloggen of proefperiode en kunnen veranderen.
Multi-user access: Teamzitjes vanaf Professional, terwijl Kolsquare's startersplan slechts één login dekt. Beperkt op uitvoering: Geen native uitkeringen, UGC-rechtenmanagement of integraties buiten Shopify.
Europese basis: Gevestigd in Madrid, met sterke dekking van Spaanse, Latijns-Amerikaanse en bredere Europese creators. Slechts vier netwerken: Geen Facebook, X of Snapchat, die Kolsquare allemaal dekken.

Kolsquare vs Influencity

Beide zijn Europese platforms die voorkomen op découverte en publieksanalytica, en gebruiken beiden Shopify voor opbrengstattributie. Kolsquare gaat dieper op meting, met twee jaar historische gegevens, EMV-rapportage en concurrent benchmarking. Influencity gaat dieper op screening, met publieksoverlapanalyse en profielniveaukwaliteitscoring, en voegt een visual campaign manager, een IRM met prijsgeschiedenis en een social inbox toe die Kolsquare niet biedt.

De zetelkwestie bepaalt veel hier. Kolsquare's startersplan dekt één login voor ongeveer €9.000 per jaar; Influencity's Professional plan voor $348 per maand bevat multi-user access, wordt maandelijks gefactureerd en komt met een gratis proefperiode en geen startvergoeding. Een team van twee personen komt voor een fractie van de kosten in en kan opzeggen als het kanaal niet bewijst.

Waar Kolsquare voordeel behoudt, is compliance en dekking: DAC7-conforme uitkeringen via GigaPay, geverifieerde e-mailbronnen en zes netwerken met inbegrip van Facebook, X en Snapchat, tegen vier van Influencity. Voor merken die compliant Europese uitkeringen ingebakken nodig hebben, doet Kolsquare nog meer. Voor gestructureerd campagnebeheer met sterke screening en geen jaarlijkse binding is Influencity het praktischere instappunt.

10. Later

Later overzicht - Kolsquare alternatieven

Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Snapchat, LinkedIn en X.

Geschikt voor: Merken die gericht zijn op visueel verhalen vertellen en influencer campagnes en content planning samen willen beheren, met name over Instagram en TikTok.

Prijsstelling en binding: Alle plannen hebben een eenmalige startvergoeding van $5.000 voor nieuwe klanten.

  • Essentials Plan: Vanaf $28.500/jaar. Geschikt voor merken die net beginnen met influencer marketing.
  • Pro Plan: Vanaf $42.000/jaar. Geschikt voor data- en rapportagegegevens.
  • Premier Plan: Vanaf $60.000/jaar. Geschikt voor grootschalige programma's op meerdere markten.

Reviews: 4,4 / 5,0 (Capterra)

Gebruiksgemak (UX/UI): Geprezen om een gebruiksvriendelijk ontwerp dat samenwerking en content scheduling eenvoudig maakt. De onboarding duurt doorgaans vier tot zes weken.

Klantenondersteuning: Toegang varieert per plan en kan live chat, onboardingassistentie of een dedicated accountmanager omvatten.

Verken de top Later alternatieven om platforms te vinden die aansluiten bij jouw behoeften met uiteenlopende functies, prijsmodellen en prestatiegegevens.

Belangrijkste functies van Later

  • AI Creator Recommendations: Matcht jouw merk met relevante creators op basis van content-esthetiek, keywords en doelgroepstatistieken.
  • Brief-to-Creator Matching: Dien campagnebriefs in en ontvang influencer-matches die Later voor je samenstelt – handig voor teams met beperkte capaciteit.
  • Aanpasbare campagneoptie: Kies uit zelfbeheerde, hybride of volledig beheerde campagnestructuren die passen bij jouw werkstroom.
  • Geavanceerde Creator Discovery: Een database van 15 miljoen+ creators met verfijnde filters om ideale campagnepartners te vinden.
  • Naadloze Shopify-geschenken: Automatiseert productverzending via Shopify wanneer influencers hun unieke codes claimen.
  • Mavely Commission Network: Later's overname van Mavely voegde 120.000+ creators toe en verkoopattributie op productniveau, waarmee je campagnes tot op het specifieke verkochte artikel kunt traceren.

Voor- en nadelen van Later

Voordelen Nadelen
Sterke brand-safeguards: Uitgebreide tools om content te beoordelen en influencers te screenen, zodat jouw merkimago beschermd blijft. Hoge onboardingkosten: Een eenmalige betaling van $5.000 komt bovenop je jaarabonnement.
Gepersonaliseerde wervingspagina's: Professionele creator-inschrijvingspagina's die de inbound-leemte vullen die Kolsquare achterlaat. Lange opstartperiode: Onboarding kan meer dan een maand duren, wat campagnelancering kan vertragen.
Ingebouwd Commission Network: De Mavely-overname voegt 120.000+ creators en verkoopattributie op productniveau toe. Geen tools voor betaalde advertenties: Ondersteunt het boosten van influencer-content via betaalde social niet ingebouwd.
Flexibele campagneuitvoering: Ondersteunt zelfbeheer, hybride of volledig beheerde strategieën afhankelijk van jouw middelen. Geen openbare prijzen: Offertes na verkoop, startte bij $28.500/jaar – ruwweg drie keer het tarief van Kolsquare.

Kolsquare versus Later

Kolsquare is een specialist in discovery, meting en benchmarking. Later is breder en combineert influencer-campagnes met content planning, creator-wervingspagina's en managed services voor teams die niet alles zelf aankunnen.

De Mavely-overname gaf Later iets wat Kolsquare niet heeft: een commission network van 120.000+ creators met verkoopattributie op productniveau, waarmee je kunt zien welke producten daadwerkelijk werden verkocht. Kolsquare volgt promotiecode via Shopify, een smallere variant van hetzelfde idee.

De kosten bepalen meestal de keuze. Later begint bij $28.500 per jaar plus een $5.000 onboarding, ongeveer drie keer Kolsquare's starttarief, en neemt vier tot zes weken om live te gaan. Moet je deze maand al starten met een beperkt budget, dan is Kolsquare de snellere en goedkopere optie.

Afsluitende gedachten over de top 10 Kolsquare-alternatieven

Als je campagnes in Europa uitvoert, twee jaar historische creatorgegevens nodig hebt, of DAC7-conforme uitbetalingen automatisch wilt laten regelen, is Kolsquare in 2026 nog steeds een sterke keuze. De Storyclash-overname heeft die Europese positie alleen maar versterkt, en de B Corp-status is belangrijk voor teams die compliance prioritair stellen.

De wrijving is commercieel en niet technisch. Jaarcontracten in euro's, eenzitplaats-startplannen, geen gratis proefperiode en geen maandelijkse facturering vereisen aanzienlijke toezegging voordat je het kanaal hebt beproefd. Voeg de missende inbound-laag, geen applicatiepagina's en geen creator-winkels toe, en groeiende merken groeien eerder uit de productstructuur dan uit de kwaliteit.

Voor D2C-merken en bureaus die discovery, outreach, CRM, gifting, UGC, affiliate tracking, storefronts en creator-uitbetalingen in één systeem willen zonder jaarlijkse binding, is Influencer Hero het sterkste all-in-one alternatief in 2026. Prijzen zijn openbaar vanaf $649 per maand, dekking omvat acht social-platforms, uitbetalingskosten liggen tussen 0,1% en 0,5%, en een dedicated accountmanager is standaard inbegrepen vanaf dag één.

Klaar om te zien hoe het je volgende campagne end-to-end aanpakt? Boek nu een demo om gepersonaliseerde winkels, AI-gestuurde CRM, applicatiepagina's en e-mailsequencing met persoonlijke sjablonen en geautomatiseerde vervolgstappen te verkennen.

Samenvatting
Dit is een aantal tekst in een div-blok.
Dit is een aantal tekst in een div-blok.
Prijzen/Maand
Shopify Reviews
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Lees Meer
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Dit is wat tekst in een div-blok.
Veelgestelde vragen
1. Waarom zou ik een alternatief voor Kolsquare overwegen voor mijn influencer-campagnes?
Kolsquare is uitstekend voor discovery in Europa, benchmarking met concurrenten en nalevingsklaar creatorbetalingen, maar werkt met jaarcontracten in euro's vanaf ongeveer €9.000 per zitting, zonder maandelijkse facturering en zonder gratis proefperiode. Het instapplan omvat ook maar één login. Als je multi-seat toegang nodig hebt, wilt testen voordat je je committeert, of applicatiepagina's en creatorwinkels wilt hebben, bieden alternatieven zoals Influencer Hero bredere dekking, maandelijkse prijzen en inbound recruitment tools die Kolsquare niet bevat.
2. Wat onderscheidt Influencer Hero van andere Kolsquare-alternatieven?
Influencer Hero gaat verder dan discovery en dekt de volledige workflow: outreach met AI-gegenereerde vervolgberichten, multi-platform gifting, contentbeoordeling met onbeperkte revisieronden, facturering, affiliate tracking en branded storefronts. Creator-uitkeringen bedragen 0,1% tot 0,5% tegen de 5% tot 7% die de meeste platforms rekenen. Het integreert ook met Shopify, WooCommerce en custom stores, waardoor het een veelzijdige keuze is voor eCommerce-merken die één systeem willen in plaats van drie.
3. Hoe verhoudt de prijsstelling van Kolsquare zich tot die van alternatieven in 2026?
Kolsquare hanteert een prijsstelling per gebruiker op jaarcontracten, ongeveer €9.000 per jaar voor de Discovery-module en tot €18.000 voor het volledige Campaign-plan, zonder maandelijkse optie. Onder de alternatieven start Influencity gratis en factureert maandelijks, Modash start op $199 per maand (jaarlijks) met een 14-daagse proefperiode, HypeAuditor publiceert een Basic-plan van $299 per maand, en Influencer Hero start op $649 per maand zonder jaarverbintenis. Aan de enterprise-kant beginnen CreatorIQ, Traackr en Later allemaal aanzienlijk hoger dan Kolsquare.
4. Kan ik deze alternatieven gebruiken voor meer dan alleen Instagram-campagnes?
Ja. Kolsquare dekt Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, X en Snapchat in 180 landen. Influencer Hero ondersteunt campagnes op Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Snapchat, X en Twitch, en voegt Pinterest en Twitch toe aan de lijst van Kolsquare. Traackr en Sprout Social gaan nog verder en dekken beide LinkedIn. De juiste keuze hangt af van welke netwerken jouw publiek daadwerkelijk gebruikt, niet van het aantal platforms.
5. Welke alternatieven laten me het platform testen voordat ik me commiteer?
Kolsquare biedt geen gratis proefperiode, en dat doen Upfluence, Aspire, CreatorIQ, Traackr en Later ook niet. Drie opties hier laten je zonder contract beginnen: Influencity biedt een gratis laag met 200 maandelijkse AI-credits, HypeAuditor heeft een gratis plan dat mediaplannen en campagnebeheer afdekt. Influencer Hero factureert maandelijks in plaats van jaarlijks, dus je kunt zonder jaarlange verbintenis omhoog of omlaag schalen.
{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"1. Waarom zou ik een alternatief voor Kolsquare overwegen voor mijn influencer-campagnes?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Kolsquare is uitstekend voor Europese discovery, concurrentvergelijking en compliant creator-betalingen, maar werkt op jaarlijkse contracten in euro's vanaf ongeveer €9.000 per licentie, zonder maandelijks facturering en zonder gratis proefperiode. Het basisplan biedt ook slechts één login. Als je multi-user toegang nodig hebt, wilt testen voordat je je committeert, of applicatiepagina's en creator-winkels wilt, bieden alternatieven zoals Influencer Hero bredere dekking, maandelijkse prijzen en inbound recruitment-tools die Kolsquare niet bevat."}},{"@type":"Question","name":"2. Wat maakt Influencer Hero uniek onder de Kolsquare-alternatieven?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Influencer Hero gaat verder dan discovery en dekt de volledige workflow: outreach met AI-gegenereerde vervolgberichten, multi-platform gifting, content review met onbeperkte revisieronden, factuurstelling, affiliate tracking en branded storefronts. Creator-uitbetalingen bedragen 0,1% tot 0,5%, terwijl de meeste platforms 5% tot 7% berekenen. Het integreert ook met Shopify, WooCommerce en custom stores, wat het een veelzijdige keuze maakt voor eCommerce-merken die één systeem willen in plaats van drie."}},{"@type":"Question","name":"3. Hoe is de Kolsquare-prijsstelling in 2026 vergeleken met alternatieven?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Kolsquare berekent per gebruiker op jaarlijkse contracten, ongeveer €9.000 per jaar voor de Discovery-module en tot €18.000 voor het volledige Campaign-plan, zonder maandelijkse optie. Onder de alternatieven begint Influencity gratis en factureert maandelijks, Modash begint bij $199 per maand jaarlijks met 14 dagen gratis proefperiode, HypeAuditor publiceert een basisplan van $299 per maand, en Influencer Hero begint bij $649 per maand zonder jaarlijkse verplichting. Aan het enterprise-einde beginnen CreatorIQ, Traackr en Later allemaal ruim boven Kolsquare."}},{"@type":"Question","name":"4. Kan ik deze alternatieven voor meer dan alleen Instagram-campagnes gebruiken?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ja. Kolsquare dekt Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, X en Snapchat in 180 landen. Influencer Hero ondersteunt campagnes op Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest, Snapchat, X en Twitch, en voegt Pinterest en Twitch toe aan Kolsquare's aanbod. Traackr en Sprout Social gaan nog verder en dekken beide LinkedIn. De juiste keuze hangt af van welke netwerken jouw publiek werkelijk gebruikt, niet van het absolute aantal platforms."}},{"@type":"Question","name":"5. Welke alternatieven laten me het platform testen voordat ik me commit?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Kolsquare heeft geen gratis proefperiode, en evenmin Upfluence, Aspire, CreatorIQ, Traackr of Later. Drie opties hier laten je starten zonder contract: Influencity biedt een gratis laag met 200 maandelijkse AI-credits, HypeAuditor heeft een gratis plan met mediaplanning en campagnebeheer. Influencer Hero factureert maandelijks in plaats van jaarlijks, dus je kunt opschalen of afschalen zonder jaarlijkse verplichting."}}]}
Waarom zou ik een alternatief voor Kolsquare overwegen voor mijn influencer-campagnes?

Hoewel Kolsquare uitstekend is voor wereldwijde ontdekking en aan Shopify gekoppelde ROI-tracking, blinkt het vooral uit op Instagram en wordt het geleverd met jaarlijkse contracten vanaf ongeveer $11.400. Als u multi-platformcampagnes, meer automatisering of flexibele maandelijkse abonnementen nodig hebt, bieden alternatieven zoals Influencer Hero bredere dekking van sociale kanalen, AI-gestuurde campagnebeheer en schaalbaardere prijzen die beter kunnen passen bij groeiende teams.

‍

Wat maakt Influencer Hero uniek in vergelijking met andere Kolsquare-alternatieven?

Influencer Hero gaat verder dan typische discoveryhulpmiddelen door een echt all-in-one-platform aan te bieden. U kunt influenceraanvraging beheren, geautomatiseerde vervolgacties, multichannel gifting, affiliate tracking en zelfs merkgebonden webwinkels bouwen—allemaal ondersteund door geavanceerde AI. Bovendien integreert Influencer Hero, in tegenstelling tot veel concurrenten, naadloos met Shopify, WooCommerce en aangepaste winkels, wat het een veelzijdige keuze maakt voor eCommerce-merken.

‍

Welk platform is het beste als je sterke AI-functies en geautomatiseerde outreach nodig hebt?

Onder Kolsquare-alternatieven onderscheidt Influencer Hero zich met krachtige AI-tools die bulk-outreach personaliseren, de best-passende influencers aanbevelen en zelfs campagneprestaties voorspellen. Dit helpt u gegevensgestuurde campagnes efficiënter uit te voeren en bespaart u uren op handmatige taken die andere platforms nog steeds vereisen.

‍

Kan ik Influencer Hero gebruiken voor meer dan alleen Instagram-campagnes?

Absoluut. In tegenstelling tot Kolsquare, dat zich sterk op Instagram richt, ondersteunt Influencer Hero campagnes op TikTok, YouTube, Pinterest, Facebook, X (Twitter), Twitch en LinkedIn. Deze multi-channel aanpak zorgt ervoor dat uw merk de juiste doelgroepen bereikt waar zij het meest actief zijn.

‍

Wat als ik praktische ondersteuning bij het inrichten en persoonlijke hulp wil om sneller van start te gaan?

Veel platforms sluiten robuuste ondersteuning achter hogere niveaus of bieden slechts beperkte onboarding. Influencer Hero biedt echter speciale onboarding, een persoonlijke accountmanager en live campagnestrategie-ondersteuning zelfs op basiscniveaus—zodat uw team snel aan de slag kan gaan en kostbare trial-and-error kan vermijden.

‍

Meest Gelezen Blogs

Verhoog je ROI met Influencer Marketing

Sluit je aan bij meer dan 1.200 merken en 150+ bureaus die hun creator-programma's schalen met Influencer Hero.