Top 10 Klear (Nu Meltwater) Alternatieven in 2026: Functies, Prijzen en Review
Als je Klear alternatieven voor 2026 onderzoekt, hier is wat de meeste reviews verzwijgen: Klear is niet langer een zelfstandig product. Meltwater nam het over in 2021 en integreerde het volledig in Meltwater Influencer Marketing in een consolidatie in april 2024. De naam Klear bestaat nu vooral nog als Klear Connect, de in-platform samenwerkingsportal voor campagnes. Wat je vandaag koopt is de influencer module in Meltwater's enterprise media-intelligence suite.
De analytics zijn echt sterk. De propriëtaire True Reach metric en Influencer Score worden graag gebruikt, de database omvat 30M+ creator profielen in 190+ landen, en Meltwater is een IDC MarketScape Leader. Maar je betaalt voor een grote hoeveelheid PR en social-listening infrastructuur die je misschien nooit gebruikt.
Deze bundel komt met enterprise voorwaarden: ondoorzichtige aangepaste prijzen rond $33,100 per jaar voor slechts drie gebruikers, alleen jaarlijkse contracten, een opzegtermijn van 90 dagen die meerdere gebruikers markeren als contractval, en een onboarding curve van één tot vier weken via Meltwater Academy. Voor teams waarvan het daadwerkelijke werk influencer marketing is, is dat veel overhead voor één onderdeel van het platform.
In dit artikel vergelijken we de top 10 Klear alternatieven in 2026:
Influencer Hero
Influencity
Heepsy
Traackr
CreatorIQ
HypeAuditor
Aspire
Sprout Social
Later
Captiv8
Waarom Naar Klear Alternatieven Zoeken?
Klear (nu onderdeel van Meltwater's suite) staat bekend om zijn geavanceerde influencer analytics en fraudedetectie. Veel gebruikers hebben echter frustraties gemeld die hen doen nadenken over andere alternatieven.
Deze bezwaren zijn onder meer:
Ingewikkeld Onboarding Proces
Gebruikers melden regelmatig fricties tijdens setup, vooral bij het koppelen van influencer accounts of campagnes. Dit veroorzaakt vertragingen en beïnvloedt de algehele gebruikerservaring, vooral voor degenen die meerdere merksamenwerkingen beheren.
Hoge Kosten met Rigide Contracten
Variërend van $50,000 tot $73,000 per jaar, wordt Klear vaak gezien als duur met contracten die weinig flexibiliteit bieden. Veel klein- en middelgrote bedrijven hebben moeite de investering te rechtvaardigen, vooral wanneer meer kosteneffectieve alternatieven vergelijkbare functies bieden.
Beperkte Ontdekking van Micro en Lokale Influencers
De discovery-engine van het platform neigt grotere influencers te bevoordelen, waardoor het moeilijker is voor merken die zich richten op niche of lokale doelgroepen, geschikte partners te vinden. Dit vermindert de personalisatie van campagnes en bereik binnen specifieke niches.
Klear alternatieven verkennen stelt je in staat deze fricties te vermijden en het platform te kiezen dat het beste je doelen ondersteunt en aansluit op je budget.
Criteria voor het Suggereren van Klear Alternatieven
Onze vergelijking richt zich op verschillende belangrijke aspecten:
Dekking van Sociale Mediaplatformen: De mate waarin elk platform grote sociale netwerken ondersteunt zoals Instagram, YouTube, TikTok, Facebook en Pinterest.
Reviews: G2/Capterra/Shopify
Prijzen en Verplichtingen: Het begrijpen van kosten en verbintenissniveaus kan merken helpen kiezen op basis van budget en flexibiliteitsbehoeften.
Gebruiksgemak (UX/UI): De algehele gebruikerservaring, inclusief dashboardontwerp, navigatie en onboarding, vooral belangrijk voor teams met beperkte tijd of technische ondersteuning.
Klantenondersteuning: Beschikbaarheid en reactiesnelheid van ondersteuningskanalen, inclusief live chat, e-mail, onboarding assistentie en oplossingssnelheid voor technische of factureringsproblemen.
Belangrijkste Functies: Inclusief influencer discovery, outreach, CRM, reporting, gifting, UGC / content collection, affiliate & payments, storefronts, application page en AI capabilities.
Onderscheidende Functies: Unieke of innovatieve functies die elk platform onderscheiden (b.v. live tracking dashboards, creator benchmarking, TikTok email finders, enz.).
Klear (Meltwater) Overzicht in 2026
Klear is nu Meltwater Influencer Marketing. Meltwater nam Klear in 2021 over en integreerde het volledig in zijn eigen platform in een consolidatie in april 2024, waarbij de naam Klear vooral blijft bestaan als Klear Connect, de in-platform portal waar creators worden ingewerkt en campagnes worden beheerd. Wat je vandaag koopt is de influencer module in Meltwater's enterprise media intelligence suite, niet een zelfstandig product.
Het Beste Voor: Enterprise merken en agencies die Meltwater al gebruiken voor PR of social listening en influencer data en earned media measurement in dezelfde stack willen.
Platformdekking: Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, X en blogs, met indexering van 30M+ creator profielen in 190+ landen.
Prijzen & Voorwaarden: Geen openbare tarieven. Externe schattingen stellen contracten op ongeveer $33.100/jaar voor drie gebruikers, met een mediaan rond de $25.000/jaar en enterprise-niveaus die daar ver overheen gaan. Er is geen maandelijks abonnement en geen gratis plan, en de oude standalone gratis versie is verdwenen. Contracten zijn jaarlijks met automatische vernieuwing en doorgaans een opzeggingstermijn van 90 dagen.
Beoordelingen: 4.0 / 5.0 (G2)
Gebruiksgemak (UX/UI): Krachtig maar omvangrijk. Nieuwe gebruikers hebben vaak training via Meltwater Academy en één tot vier weken nodig om volledige waarde uit het platform te halen, en Capterra-reviewers wijzen erop dat het platform zo functierijk is dat het moeilijk is voor niet-expert gebruikers om het beheer aan te sturen.
Klantenondersteuning: Toegewijde onboarding via Meltwater Academy met permanente accountondersteuning. Betalingen verlopen via Tipalti, waarvoor creators gedetailleerde belasting- en identiteitsdocumenten moeten indienen.
Klear's belangrijkste functies
True Reach en Influencer Score. Propriëtaire metriek die echt bereik meet in plaats van onbewerkte volger-aantallen, en creators waardeert op relevantie en authenticiteit. Dit zijn de analytische sterke punten die reviewers consistent prijzen.
Klear Connect. De relatiehuib die creator-onboarding, messaging en betaling in één werkstroom samenbrengt, en het enige onderdeel van de originele Klear-branding dat nog actief in gebruik is.
AI Topic Categorisation. Creators ingedeeld in meer dan 60.000 onderwerpgebieden, overgenomen uit Meltwater's media monitoring-infrastructuur en ongewoon granuleus voor deze categorie.
Twee jaar historische postgegevens. Evalueer de lange-termijn prestaties van creators in plaats van op basis van een recente snapshot, wat belangrijk is bij het controleren op brandveiligheid.
Geïntegreerde social listening. Influencer-gegevens naast gegevens over meldingen en sentiment van het bredere Meltwater-pakket, zodat earned media en creator-activiteit samen worden gemeten.
Wereldwijd bereik. 30 miljoen+ profielen in meer dan 190 landen met sterke Europese dekking, en erkend als IDC MarketScape Leader.
Klear voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Uitzonderlijke gegevensdiepte: True Reach, Influencer Score en meer dan 60.000 onderwerpscategorieën geven analyses die de meeste platforms niet kunnen leveren.
Geen openbare prijzen: Contracten worden na een verkoopproces aangeboden, met schattingen rond $33.100/jaar voor slechts drie gebruikers.
Twee jaar historische gegevens: Evalueer de lange-termijn prestaties van creators in plaats van slechts een recente snapshot.
Jaarlijkse contracten met 90-daagse opzeggingstermijn: Automatische vernieuwing is standaard en opzeggen vereist vaak 90 dagen schriftelijke kennisgeving, wat reviewers aanwijzen als een contractval.
Geïntegreerde social listening: Creator-activiteit naast gegevens over merkvermelding en sentiment uit het bredere Meltwater-pakket.
Opgenomen in een enterprise-pakket: Je neemt een media intelligence-platform aan en betaalt ervoor om de influencer-module te krijgen.
Wereldwijd bereik: 30 miljoen+ creator-profielen in meer dan 190 landen met bijzonder sterke Europese dekking.
Steile onboarding: Nieuwe gebruikers hebben doorgaans training via Meltwater Academy en één tot vier weken nodig om volledige waarde te bereiken.
Klear Connect-werkstroom: Creator-onboarding, messaging en betaling afgehandeld in één relatiehuib.
Betaling- en content-wrijving: Tipalti vereist gedetailleerde belastingdocumenten, en reviewers melden dat influencers moeite hebben met het bijvoegen van video-inhoud.
Snelle vergelijking: Klear-alternatieven in 2026
Platform
Startprijs
Verbintenis
Geschikt voor
Klear (Meltwater)
~$33.100/jaar (3 gebruikers)
Jaarlijks, 90 dagen opzeggen
Enterprises die al in de Meltwater-suite werken
Influencer Hero
$649/maand
Maandelijks
Speciaal ontworpen influencer lifecycle, geen suite nodig
Modash
$199/maand (jaarlijks)
Maandelijks of jaarlijks
Grootste ontdekkingsdatabase aan een transparante prijs
GRIN
Gratis, betaalde versie vanaf $200/maand
Maandelijks
DTC ecommerce-merken die diepgaande CRM en gifting willen
Traackr
~$25.000/jaar
Jaarlijks, minimaal 3 seats
Klear-achtige datadepth zonder de Meltwater-suite
CreatorIQ
~$30.000/jaar
Jaarlijks
Grote ondernemingen die beheer en wereldwijde betalingen nodig hebben
HypeAuditor
Gratis, betaalde versie vanaf $299/maand
Jaarlijks
Fraudedetectie en publiekscontrole zonder binding
Aspire
~$2.300/maand
Jaarlijks
Storefronts plus een inbound creator marktplaats
Sprout Social
$1.599/maand per seat
12 maanden
Teams die al Sprout's social suite gebruiken
Later Influence
~$28.500/jaar + $5.000 setup
Jaarlijks
Predictive AI om campagneprestaties te voorspellen
Heepsy
$89/maand
Maandelijks, gratis plan beschikbaar
Betaalbare zelfbediening ontdekking, sterkste in Spanje en Europa
Influencity
$168/maand
Maandelijks of jaarlijks
Zeer grote openbare database voor een fractie van Klears prijs
Top 10 beste Klear alternatieven in 2026
1. Influencer Hero
Influencer Hero is een all-in-one influencer marketing platform dat de gehele creator lifecycle op één plek afhandelt: ontdekking, outreach, CRM, gifting, affiliate, UGC, creator storefronts, application pages en rapportage. Het belangrijkste verschil met Klear is de focus.
Influencer Hero is gebouwd uitsluitend voor influencer marketing, dus je koopt geen media-intelligence suite om het onderdeel te krijgen dat je eigenlijk wilt. Het is ontworpen voor D2C-merken en agencies die een volledig, speciaal gebouwde platform willen zonder enterprise-contracten of een meerweeks onboarding-periode.
Geschikt voor: End-to-end campagnebeheer, de volledige influencer lifecycle, speciaal ontworpen, in één dashboard.
Prijzen & verbintenis: Standard $649/maand, Pro $1.049/maand, Business $2.490/maand. Transparante prijzen van tevoren gepubliceerd, maandelijks gefactureerd zonder geforceerde jaarlijkse binding en zonder 90-daagse opzegtermijn. Je kunt in dagen in plaats van weken starten.
Beste functies
450M+ creatordatabase met AI-ondersteunde zoekopdrachten en detectie van nepvolgers, meer dan vijftien keer groter dan Klear's index van 30M+. Dit omvat een geautomatiseerde outreach en CRM met e-mailsequenties, AI-gegenereerde vervolgberichten gebaseerd op het originele bericht, en pipelinetracking die speciaal voor influencer-workflows is ontworpen.
All-in-One Influencer CRM: Maakt schaalbare influencer-relatiebeheer mogelijk via geïntegreerde dashboards die communicatie, campagnestatus, content-voortgang en analytics monitoren. Influencer-aanvragen worden verzameld via aanpasbare formulieren, waardoor engagement transparant en georganiseerd is.
Zoeken en outreach op verschillende platforms: Stelt merken in staat influencers te zoeken en contact op te nemen op basis van specifieke demografische gegevens, engagement-percentages en locaties. Een Chrome-extensie biedt inzichten in profielen, terwijl AI-tools helpen bij het schrijven van gepersonaliseerde of massale outreach-e-mails. Influencers kunnen rechtstreeks aan campagnes worden toegevoegd tijdens het surfen.
eCommerce- en Affiliate-tools: Werkt naadloos samen met Shopify, WooCommerce en aangepaste setups om affiliate marketing, links, productcadeaus, bezorging en betalingstracking te beheren, zelfs voor bedrijven zonder een Shopify-winkel.
UGC-beheer en influencer-winkels: Vereenvoudigt verzameling van door gebruikers gegenereerde content en rechtenbeheer. Influencers kunnen hun eigen winkels bouwen om producten te presenteren, en merken kunnen deze ruimtes als verkoopskanalen gebruiken aangedreven door creator-content.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Speciaal gebouwd voor influencer marketing: De volledige levenscyclus in één tool, zonder dat je een aparte media intelligence-suite hoeft aan te schaffen.
Geen social listening-suite: Als je PR-monitoring en merksentiment naast influencer-data nodig hebt, blijft dat een afzonderlijk tool.
Transparante maandelijkse prijzen: Gepubliceerde niveaus vanaf $649/maand maandelijks gefactureerd, zonder jaarlijkse contract of 90-daagse opzegging.
Hoger dan alleen zoekgerichte tools: Begint hoger dan platforms die alleen zoeken afhandelen, omdat het de volledige workflow dekt.
450M+ creatordatabase: Meer dan vijftien keer Klear's 30M+ index, verspreid over acht sociale platforms.
Lichte leercurve: Over het geheel intuïtief, maar sommige teams hebben initiële begeleiding nodig om de volledige toolset goed te gebruiken.
Laagste uitbetalingskosten op de markt: Creator-uitbetalingen van 0,1% tot 0,5% tegen de 5% tot 7% die de meeste platforms rekenen.
Geen native ad whitelisting: Betaalde promotie via creator-accounts wordt handmatig buiten het platform ingesteld.
Live in dagen, niet weken: Geen Academy-cursus of meerweekse onboarding-ramp, met een speciale account manager vanaf dag één.
Klear vs Influencer Hero
Klear is gebouwd voor precisie en schaal, met AI-ondersteunde discovery van meer dan 30M+ geverifieerde influencers, propriëtaire "True Reach"-metriek en geïntegreerde tools voor chat, gifting, rapportage en betalingen. Het is ideaal voor enterprise-teams die prioriteit geven aan influencer-authenticiteit, campagneprestaties en cross-platform-rapportage via de bredere Meltwater-suite.
Influencer Hero biedt daarentegen een all-in-one platform gericht op bruikbaarheid en snelheid, met discovery, CRM, outreach-automatisering, UGC-tracking, affiliate-links en betalingen, plus sterke integraties met Shopify en WooCommerce.
Terwijl Klear de nadruk legt op diepgaande analytics en gecureerde resultaten, biedt Influencer Hero snellere setup en meer flexibele workflows, inclusief geautomatiseerde e-mails en content-tracking. Prijsmässig begint Influencer Hero op $649/maand met flexibele maandelijks plannen, waardoor het toegankelijker is voor groeiende merken, terwijl Klear begint op $33.100/jaar ($2.758/maand) voor 3 gebruikers, wat het positioneert als een premiumoptie voor teams die geavanceerde rapportage en media monitoring nodig hebben.
2. Influencity
Influencity is een zelfbedieningsplatform voor discovery en campagnes met een van de grootste openbare profieldatabases in de categorie — het tegenovergestelde van Klear's enterprise, sales-gated model. Het indexeert 200M+ profielen op Instagram, TikTok, YouTube en Twitch, integreert met Shopify voor gifting en affiliate tracking, en organiseert campagnes via een visueel, Trello-achtig CRM, allemaal met maandelijks factureringsmodel en zelfbediening opzegging.
Geschikt voor: Merken die een zeer grote openbare discovery database en gestructureerde campagnetracking willen zonder Klear's jaarlijkse contract of Meltwater Academy onboarding.
Prijzen & Commitment: Op kredietbasis, met maandelijks of jaarlijks factureringsmodel en zelfbediening opzegging.
Basic Plan: Vanaf ongeveer $168/maand, alleen discovery.
Professional Plan: $318/maand jaarlijks gefactureerd, of $398/maand maandelijks gefactureerd. 10.000 maandelijkse zoekresultaten, 1.200 outreach e-mails en 10 campagneborden.
Business Plan: $798/maand jaarlijks gefactureerd. 25.000 maandelijkse zoekresultaten, 4.000 outreach e-mails, 50 campagneborden, social listening en Shopify integratie.
Tracked Add-On: Tracking van tot 50 influencers voor $660/jaar.
Beoordelingen: 4.3 / 5.0 (G2)
Gebruiksgemak (UX/UI): Een schoon interface die voor eerste gebruikers moeilijk te volgen kan zijn vanwege het kreditsysteem. Onboarding duurt vier tot zes weken, langzamer dan gemiddeld voor een zelfbedieningsplatform.
Klantenondersteuning: Beschikbaar via e-mail met toegewezen onboarding. Responsiviteit is beperkt op lagere abonnementsniveaus.
Beste functies
Openbare gegevens discovery: Brede toegang tot meer dan 200 miljoen openbare profielen zonder opt-ins vereist, ongewoon sterk voor niche creators en niet-Engelstalige markten.
AI-aangedreven zoekopdracht en lookalikes: Geavanceerde filters en slimme suggesties oppervlakken relevante creators op basis van gedrag en publieksinsichten.
Merkgebonden toepassingspagina's: Verzamel inkomende influencer-aanvragen via aangepaste landingspagina's.
Visuele campagneborden: Trello-achtige campagnetracking met deadlines, deliverables en influencer-toewijzingen.
Publieksaffiniteit en Follower Quality Metrics: Diepgaande publieksdemografie en affiniteitgegevens om te verifiëren dat de volgers van een creator echt en relevant zijn.
Voordelen en nadelen
Voordelen
Nadelen
Massieve openbare database: Meer dan 200 miljoen profielen zonder opt-ins vereist, versus Klear's eigen database van 30M+.
Geen in-platform messaging: Onderhandelingen gebeuren volledig in je inbox, anders dan Klear Connect.
Maandelijks factureringsmodel: Zelfbediening opzegging zonder jaarlijkse contract, tegen Klear's jaarlijkse voorwaarden en 90-daagse opzegging.
Alleen Shopify integratie: Geen WooCommerce, Magento, BigCommerce of Amazon ondersteuning voor gifting of affiliate tracking.
Transparante, toegankelijke prijsstelling: Plannen vanaf $168/maand, een fractie van Klear's ~$33.100/jaar.
Geen propriëtaire meting: Niets vergelijkbaar met Klear's True Reach of Influencer Score.
Krediet-gebaseerde limieten: Elk niveau beperkt profielanalyses, outreach e-mails en actieve campagnes.
Klear versus Influencity
Deze zitten aan tegenovergestelde uiteinden van de markt die Klear bezet. Klear verkoopt enterprise-grade meting (True Reach, de Influencer Score, 60.000+ onderwerpscategorisatie) gebundeld in Meltwater's PR suite, na een verkoopproces aangeboden en geprijsd rond $33.100/jaar voor drie gebruikers. Influencity verkoopt ruwe discovery schaal — een openbare profieldatabase van meer dan 200 miljoen — voor een fractie van de kosten, zelfbediening, zonder verkoopgesprek vereist.
Wat Influencity niet doet is Klear's analytische diepte vervangen. Er is geen propriëtair bereik of authenticiteitsscore, geen social listening, en onderhandelingen gebeuren nog steeds via e-mail in plaats van in-platform, dezelfde beperking waar Klear Connect voor werd gebouwd. Voor een merk wiens echte klacht over Klear de prijs en het contract is in plaats van de gegevens, is Influencity beter geschikt; voor een merk dat specifiek Klear's meetnauwkeurigheid wil, niet.
3. Heepsy
Heepsy zit aan het tegenovergestelde uiteinde van de markt als Klear. Opgericht in 2016 in Spanje, is het een discovery- en campagneplatform voor kleine en middelgrote merken en agentschappen, met een index van 11M+ creators op Instagram, TikTok en YouTube (LinkedIn staat ook vermeld), doorzoekbaar via vier modi — AI, tekstmatch, lookalike en handle. Het platform exploiteert ook een creatormarketplace onder de merknaam Moonio, waar creators zich kunnen aanmelden voor merkencampagnes.
Best For: Kleine tot middelgrote merken die een betaalbare, self-serve ingang zoeken tot influenceronderzoek, bijzonder sterk in Spaanse en Europese markten.
Pricing & Commitment: Self-serve, maandelijks gefactureerd, met een beperkt gratis plan.
Starter: $89/month (€69). 15.000 maandelijks zoekresultaten, 50 profielanalyses, 50 outreach-e-mails. Basisfilters (leeftijd, geslacht, locatie) zijn voor deze tier gesloten.
Plus: $249/month. Voegt publieksfilters, campagnerapporten en 100 bijgehouden berichten/maand toe.
Advanced: $369/month. De enige tier met Shopify-integratie, affiliatelinks en verkoopvolging.
Heepsy berekent ook een commissie van 12% op creatorbetalingen die via het platform zijn verwerkt, bovenop het abonnementsgeld — een kostenfactor die verschillende reviewers zeggen niet duidelijk bij aanmelding te worden onthuld.
Reviews: 4.5 / 5.0 (Capterra, 72 reviews; G2 toont een soortgelijke 4.5/5)
Ease of Use (UX/UI): Consistent geprezen als schoon en gemakkelijk te navigeren (4.7/5 specifiek voor gebruiksgemak), hoewel reviewers opmerken dat betekenisvolle functionaliteit — publieksfilters, e-commercetracking — achter de hogere tiers zit.
Customer Support: Responsief supportteam, hoewel verschillende Trustpilot-reviews wrijving rond annuleringen en terugbetalingen beschrijven. Geen openbare API voor programmatische toegang tot influencergegevens.
Best Features
Four-Mode Search Engine: AI-gebaseerd intentiezoeken, tekstmatch, lookalike-zoeking en direct handle-lookup, met verschillende manieren waarop teams graag creators willen vinden.
Fake-Follower en Authenticity Analysis: Engagement-, volgergroei- en publieksdemografierapporten markeren onechte accounts voordat u budget toewijst.
Moonio Creator Marketplace: Merken kunnen ook campagnes plaatsen en creators laten reageren, in plaats van alleen outbound te sourcing.
Bulk Outreach en Campaign Tracking: Organiseer influencerlijsten, stuur bulke-mailsjablonen, en voer gifting-, betaalde, affiliate- of UGC-campagnes uit met een ingebouwde mediacollectie.
Shopify Integration (Advanced tier): Realtime-verkoopinzichten gekoppeld aan influencer-gedreven omzet.
Pros and Cons
Pros
Cons
Low Entry Price: Starter-plan vanaf $89/month, plus een gratis tier, tegen Klears ~$33.100/jaar.
Small Database: 11M+ creators is een fractie van Klears 30M+, en zwakker buiten Spanje en Europa.
Easy to Use: Consistent beoordeeld met 4.7/5 voor gebruiksgemak, met een lage leercurve voor eerste gebruikers.
Aggressive Feature-Gating: Basisfilters en e-commercetools zijn vergrendeld achter de top-tier van $369/month.
Four Search Modes: AI, tekstmatch, lookalike en handle-zoeking dekken verschillende discoveryworkflows.
12% Payment Commission: Een extra vergoeding op creatoruitbetalingen, bovenop abonnementskosten, die reviewers zeggen gemakkelijk te missen bij aanmelden.
Inbound Marketplace (Moonio): Creators kunnen zich aanmelden voor campagnes, niet alleen outbound gebrond.
No Public API: Geen programmatische toegang tot influencergegevens voor teams die dit in hun eigen systemen willen invoeden.
Klear vs Heepsy
Deze bevinden zich aan tegenovergestelde uiteinden van de markt die Klear bezet. Klear is metingsfunctionaliteit gebundeld in Meltwater's PR-suite, na een verkoopsyclus aangehaald en geprijsd op ongeveer $33.100/jaar voor drie gebruikers. Heepsy is het toegankelijke uiteinde: een self-serve discoverytool vanaf $89/month, met een gratis plan om het uit te testen, en zonder jaarcontract.
Wat Heepsy niet doet, is Klears diepte evenaren. Er is geen True Reach-achtige propriëtaire metriek, geen social listening, de database is een fractie van Klears grootte, en e-commercefuncties ontgrendelen alleen op de $369/month Advanced-tier — plus een commissie van 12% op betalingen die werkelijke kosten op schaal toevoegt. Voor een merk waarvan de klacht over Klear eenvoudigweg de prijs en het contract is, is Heepsy een legitiem lichter alternatief; voor een merk dat Klears analytische nauwkeurigheid wil, is het dat niet.
4. Traackr
Traackr is Klear's closest philosophical match: a data-first, measurement-heavy platform built around a proprietary metric. Where Klear has True Reach and the Influencer Score, Traackr has the Brand Vitality Score, combining visibility, engagement and trust into one benchmarking number. It is repositioned as a creator marketing intelligence platform for global brands, leaning into enterprise complexity, competitor decoding and its predictive Envision pillar.
Best For: Enterprises that want Klear-style data depth and proprietary measurement, minus the Meltwater suite.
Pricing & Commitment: Growth starts at $25,000/year with a minimum of three users, Standard at $32,500/year with a minimum of five, and Plus at $55,000/year with a minimum of ten. Industry benchmarking is an add-on at roughly $8,000/year. Annual-only contracts, hard seat minimums and no free trial. Reported time to value is long, around two months to implement.
Best Features
Smart Budget Optimization: Uses historical performance data to recommend how much to invest per influencer, enabling smarter spending decisions.
Advanced Campaign Analytics: Tracks performance through metrics like engagement, impressions, CPC, and more for accurate ROI evaluation.
Robust Influencer Database: Offers access to 6 million influencers with built-in communication tools such as message templates and auto-follow-ups.
Integrated Affiliate Tools: Manage commissions, generate tracking links, and handle influencer payouts within the platform.
Branded Creator Pages: Create custom landing pages for influencer sign-ups, making recruitment and coordination smoother.
VIT Score System: A proprietary index combining visibility, trust, and impact to benchmark creator effectiveness and compare results across campaigns.
Pros and Cons
Voor- en nadelen
Nadelen
Brand Vitality Score: A proprietary benchmarking metric directly comparable to Klear's Influencer Score.
Opaque Enterprise Pricing: Quoted after a sales cycle, starting around $25,000/year with no self-serve trial.
Standalone, Not Bundled: Enterprise-grade measurement without adopting an entire media intelligence suite.
Hard User Minimums: Growth needs 3 seats, Standard needs 5 and Plus needs 10, so small teams overbuy.
Organic Versus Paid Split: Clear separation of organic and paid performance, rarer than you would expect.
Small Creator Database: At 6M+ creators, its index is notably smaller than most peers and than Klear.
Two-Plus Years of Historical Data: Long-run creator performance analysis, matching Klear's depth.
Benchmarking Costs Extra: Industry benchmarking is an add-on at roughly $8,000/year on top of the base plan.
Envision Predictive Pillar: AI-powered forecasting and competitor strategy decoding.
Long Time to Value: Implementation typically runs around two months, similar to Klear's ramp.
Klear vs Traackr
Klear and Traackr both offer enterprise-level influencer marketing tools, but they cater to different strategic needs.
Traackr is built for data-driven brands focused on benchmarking, budget efficiency, and performance optimization, offering standout features like its proprietary Brand Vitality Score (BVS), cost-per-metric dashboards, and global ROI comparisons. While both platforms offer creator discovery, CRM tools, and campaign tracking, Traackr goes deeper into real-time performance and budget allocation, making it especially strong for large teams needing cross-market comparisons.
In terms of pricing, Traackr starts at $32,500/year with add-ons priced separately, while Klear's base package begins at $33,100/year for 3 users, placing them in the same enterprise bracket, with Traackr leaning toward analytical depth and Klear toward ease of use and creative execution.
5. CreatorIQ
CreatorIQ is the enterprise heavyweight and Klear's most-cited rival for large, complex programs. It is the platform of choice for global brands like Disney, Unilever, Ralph Lauren and Salesforce. Its content-first platform includes a rebuilt Discovery experience, customisable Lists for team vetting, 360-degree creator profiles and always-on Community brand tracking, all built for governance, scale and global creator payments.
Het beste voor: Grote ondernemingen die governance, diepgaande analytics en wereldwijde creator-betalingen op schaal nodig hebben.
Prijzen & Contractverplichting: Aangepaste enterprise-prijzen zonder openbare tarieven. Inkoopgegevens wijzen op ongeveer $30.000/jaar als startpunt, met een mediaan rond $39.250 en deals aan de bovenkant tot $59.500 en hoger. Jaarlijkse contracten vereist, ontworpen voor influencer-budgetten van zeven cijfers en toegewijde teams.
Beste functies
Real-Time Data Integration: Maakt gebruik van live API's om up-to-date performance analytics te leveren die voldoen aan nalevingsnormen en robuuste inzichten mogelijk maken.
Schaalbare outreach- en CRM-mogelijkheden: Maakt bulk gepersonaliseerde berichten, geautomatiseerde levering van campagnebriefings en gestructureerd relatiebeheer met tags, notities en tijdlijnen mogelijk.
Ingebouwde wereldwijde betaal- en belastingoplossingen: Beheert internationale influencer-betalingen rechtstreeks in het platform, compleet met gebruiksvriendelijke belastinginstrumenten en een interface vergelijkbaar met Venmo.
Uiterst specifieke discovery engine: Biedt fijngevoelige filters om merken te helpen influencers in niches te identificeren.
Gezamenlijke inhoudsreview: Laat externe medewerkers influencer-inhoud bekijken en becommentariëren via branded review links, geen platformlogin nodig.
Gespecialiseerde ondersteuningsteams: Omvat experts voor onboarding en campagneuitvoering, evenals toegang tot strategische driemaandelijkse consultaties.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Directe API-integraties: Meta, TikTok en YouTube-verbindingen leveren nauwkeurige, conforme gegevens en vroege toegang tot functies.
Enterprise-prijsdrempel: Contracten starten naar verluidt rond $30.000/jaar, hoger dan de mediaan van Klear.
Dedicated influencer-platform: Best-in-class enterprise-tooling zonder gebundelde PR- en luistersuite.
Alleen jaarlijkse contracten: Geen maandelijkse facturering op enig niveau en geen gratis proefperiode.
Content-first discovery: Zoeken naar wat creators werkelijk posten, met altijd actieve merkvermeldingstracking.
Handmatige affiliate-tracking: Affiliate-conversies moeten handmatig worden geconfigureerd, zonder ingebouwde automatisering.
Wereldwijde betalingen en belastingen: One-click uitbetalingen in meer dan 60 valuta's met conforme documentatie.
Lange implementatie: De inrichting duurt meestal zes tot acht weken voordat het platform volledig operationeel is.
360-graden creator-profielen: Volledige relatieverleden, betalingen en inhoud per creator gevolgd.
Overkill voor mid-market: Ontworpen voor influencer-budgetten van zeven cijfers en toegewijde teams.
Klear vs CreatorIQ
CreatorIQ biedt diepere platformintegraties (met Meta, TikTok, YouTube API's) en geavanceerde campagnebeheer, inclusief aanpasbare briefings, content-goedkeuringstromen en real-time reporting dashboards, wat het een topkeuze maakt voor grote teams die campagnes met hoog volume op meerdere platforms beheren. Beide platforms ondersteunen influencer-discovery, campagneworkflows en betalingen, met Shopify-integratie en UGC-tracking.
CreatorIQ onderscheidt zich met meer aanpasbare rapportage en ingebouwde belastingconforme uitbetalingen, terwijl Klear eenvoudigere navigatie en snellere rapportgeneratie levert. Wat betreft prijzen, Klear begint bij $33.100 per jaar voor 3 gebruikers, terwijl CreatorIQ's plannen variëren van $35.000 per jaar voor de Basic-tier (1.000 creators en 3 seats) tot $200.000 per jaar voor Enterprise (7.500 creators en 20 seats).
Beide platforms vallen in de premiumcategorie, maar CreatorIQ biedt meer schaalbaarheid voor het beheren van complexe, grootschalige influencer-campagnes.
6. HypeAuditor
HypeAuditor begon als een fraudedetectietool en groeide uit tot een discovery- en analyticsplatform dat 227 miljoen+ profielen bestrijkt via Instagram, YouTube, TikTok, Twitch, X en Snapchat. Het levert de data-en vettingsverscherpte die Klear-gebruikers waarderen, inclusief Audience Quality Score, fraudedetectie en brand-safetyanalyse, maar met een vrij startpunt en veel lagere verplichting dan een Meltwater-contract.
Het beste voor: Fraudedetectie en audience-quality-screening zonder enterprise lock-in.
Prijzen & Contractverplichting: Een gratis plan dekt mediaplanning, campagnebeheer en demo-versies van de bredere toolset. Het Basic-plan begint bij $299/maand gefactureerd per jaar, met hogere tiers aangeboden op basis van gegevensvolume, seats en functietoegang.
Beste functies
AI-Aangedreven Influencer Discovery: Krijg toegang tot een netwerk van meer dan 200 miljoen influencer-profielen met behulp van intelligente filters en kunstmatige intelligentie die bio's, bijschriften en afbeeldingen analyseert om geloofwaardige en relevante creators te identificeren.
Similar Creator Matching: Helpt je campagnes op schaal uit te breiden door influencers aan te bevelen die op je huidige top performers lijken in termen van publieksdemografie en contentstijl.
Automated Fraud Detection: Ingebouwde AI-tools scannen naar rode vlaggen zoals nep-engagement of bot-volgers, zodat je zeker bent dat je met echte creators werkt.
Audience Analysis Tools: Biedt diepgaande inzichten in publieksgedrag en demografie, zodat de volgers van creators aansluiten bij je doelklantenbasis.
Customizable Reporting: Genereer flexibele rapporten met ROI-metrieken, conversie-tracking en exporteerbare data, perfect voor het delen van campagneprestaties met stakeholders.
Brand & Competitor Mentions Monitoring: Houd organische brandvermeldingen en zichtbaarheid van concurrenten bij, zodat je nieuwe influencer-advocates en groeikansen ontdekt.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Gratis plan en gepubliceerde instapprijs: Een echt gratis plan plus een Basic tier vanaf $299/maand, in tegenstelling tot Klear's verkoopgatekeeping.
Hogere niveaus met prijsopgave: Alles boven Basic wordt geprijsd op basis van gegevensvolume en licenties, dus een verkoopgesprek is vereist.
Best-in-class frauddetectie: Audience Quality Score en brand safety-analyse, de benchmark in de categorie voor authenticiteit.
Jaarlijkse facturering voor betalende abonnementen: Geen maandelijks abonnement zodra je voorbij het gratis niveau gaat.
227M+ profielindex: Ongeveer zeven keer de database van Klear, met 35+ filters en AI-ondersteunde zoekopdrachten.
Lichter campagnebeheer: Sterk in screening en ontdekking, minder sterk in volledige workflow en eigendomsmeting.
Snapchat Discovery: Een van de weinige platforms die Snapchat discovery en analytics dekt.
Handmatige contentrechten: Geen automatisering voor gebruiksrechten of goedkeuringen, dus toezicht blijft handmatig.
JavaScript-verkopingsvolging: Werkt met elke eCommerce-setup in plaats van aan één platform gebonden te zijn.
Steile leercurve: Nieuwe gebruikers hebben doorgaans onboarding nodig voordat ze het volledige toolset kunnen benutten.
Klear vs HypeAuditor
Klear en HypeAuditor bieden beide geavanceerde influencer discovery en campagnetools, maar hun benaderingen verschillen.
HypeAuditor zet in op AI-aangedreven ontdekking met diepere social listening, lookalike search en authenticiteitsscoring van het publiek, wat het sterk maakt voor competitieve benchmarking en influencer-analyse op schaal. Beide platforms ondersteunen influencer outreach, eCommerce-integraties en aanpasbare campagnetracking.
Klear onderscheidt zich door het gestroomlijnde in-platform management, inclusief chat, gifting, betalingen en instant reporting. HypeAuditor biedt meer prijsflexibiliteit en bereik op meerdere platforms, met een standaardplan rond $10.000/jaar. Daarentegen begint de instapprijs van Klear op $33.100/jaar, waardoor HypeAuditor meer toegankelijk is voor kleinere teams, terwijl Klear beter geschikt is voor enterprise-level influencer-programma's.
7. Aspire
Aspire (voorheen AspireIQ) is een volledig workflow- en CRM-platform met twee functies die Klear ontbreken: creator storefronts en een marktplaats met meer dan een miljoen creators die zich aanmelden voor je campagnes. Gebruikt door merken zoals Dyson, Keurig en HelloFresh, richt het zich meer op commerce en activatie dan op Klear's meetingericht DNA, met een van de diepste Shopify-integraties in de categorie.
Best voor: Merken die storefronts en een inkomende creator-marktplaats willen, niet alleen analytics.
Prijzen & verplichting: Prijzen zijn niet gepubliceerd. Schattingen van derden plaatsen het rond $2.300/maand met een jaarlijkse verplichting en een eenmalige onboardingbetaling, met gerapporteerde jaarlijkse minimums in de buurt van $29.588. Er is geen gratis proefperiode, dus bevestig voorwaarden en clausules voor vroegtijdige beëindiging tijdens de demo.
Beste functies
Geïntegreerde UGC-licentieverlening: Genereert automatisch digitale overeenkomsten die de gebruiksrechten van inhoud specificeren, waardoor het eenvoudiger wordt om creatorinhoud wettelijk opnieuw in te zetten.
AI-aangestuurde influencerzoekfunctie: Stelt merken in staat influencers te vinden via geavanceerde filters of door te bladeren in Aspire's Creator Marketplace, waarbij AI topprofielen aanbeveelt.
Tweerichtings-detectieopties: Merken kunnen uitreiken initiëren of aanvragen van creators accepteren, wat ondersteuning biedt voor een flexibel influencerzaekproces.
Shopify-integratievan geschenken: Stelt merken in staat werkstromen voor productgeschenken volledig binnen het Aspire-platform te beheren en bij te houden, dankzij Shopify-compatibiliteit.
Affiliate- en engagementinzichten: Gebruikt social listening om uw meest loyale volgers en top-affiliates te benadrukken, wat partnerschapsbeslissingen verbetert.
Creator Storefronts: Stelt influencers in staat gepersonaliseerde storefronts te bouwen waarin geselecteerde producten worden tentoongesteld om affiliate-engagement en conversies te verhogen.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Duaal detectiemodel: Outboundzoeken plus een marktplaats met meer dan een miljoen creators die voor uw campagnes aanvragen indienen.
Geen openbare prijsstelling: Offerte na demo, met gerapporteerde minimums van rond de $29,588/jaar.
UGC-licentieverlening ingebouwd: Digitale contracten beveiligen advertentierechten automatisch, wat Klear niet biedt.
Jaarlijkse verplichting: Een 12-maandstermijn zonder gratis proefperiode voordat u zich engageert.
CreatorStores: Samengestelde winkelbare storefronts die conversies drijven buiten een enkel bericht.
Prijsstelling per gebruiker: De kosten stijgen naarmate teamleden worden toegevoegd, wat veel kopers verrast.
Naadloze Shopify-integratie: Geschenken, promotiecode's, affiliate-tracking en uitbetalingen afgehandeld op één plaats.
Occasionele prestatieproblematiek: Gebruikers rapporteren trage laadtijden en kleine integratiebugs.
Creator Portal: Prijsverwachtingen en partnerschapsgeschiedenis zichtbaar voordat u contact opneemt.
Minder meetdiepte: Activatiegericht in plaats van gericht op analyse van verdiende mediawaarde.
Klear vs Aspire
Klear en Aspire bieden beide volledige influencer-marketingplatforms, maar hun sterke punten dienen verschillende behoeften van merken.
Klear richt zich op nauwkeurigheid van prestaties en influencervalidatie, en biedt AI-aangestuurde visuele zoeken, True Reach-waarden en naadloze campagnetools zoals ingebouwde chat, geschenken en rapportage. Aspire daarentegen blinkt uit in workflowautomatisering en creatorwerving, met een grote inkomende creatormarktplaats (1M+ indieners), geautomatiseerde vervolgingen en eerste-partijgegevensintegraties van Meta, TikTok en Pinterest voor verbeterde nauwkeurigheid.
Klear is beter aangepast aan teams die prioriteit geven aan influencerkwaliteit en onmiddellijke inzichten. Wat prijsstelling betreft, de middelste Aspire-plannen kosten ongeveer $2,300/maand ($27,600/jaar), terwijl Klear begint bij $33,100/jaar voor 3 gebruikers, waardoor Aspire iets toegankelijker is voor schaalteams en Klear meer enterprise-gericht is met dieper mediabewakingspotentieel.
8. Sprout Social
Het influencerproduct van Sprout Social, gebouwd op de Tagger-overname uit 2023, is de structurele tweeling van Klear: een influencermodule binnen een veel groter social-media-managementsuite. Het is AI-aangestuurd en onderwerpsgeleid, met sterke merkafstemming, brandveiligheidsvalidatie en een Recruit-functie voor inkomende creatoraanvragen. Sprout werd benoemd tot Leader in de 2025 tot 2026 IDC MarketScape voor grote ondernemingen.
Best voor: Teams die al voor Sprout's socialesuite betalen en influencerfuncties ernaast willen.
Prijsstelling en verplichting: De Influencer Marketing-module begint op $1,599/maand per gebruiker, met elke extra plaats op $600/maand, en wordt apart verkocht van elk basisplan. Het Sprout Social-kernplatform wordt geprijsd vanaf $199 per plaats per maand. Jaarlijkse contracten met automatische verlenging en een opzeggingsvenster van 30 dagen.
Beste functies
Content Review Workflow: Merken kunnen influencercontent goedkeuren voordat dit live gaat, wat helpt bij het behoud van merkidentiteit en creatieve controle.
Shareable Performance Reports: Analyseer engagement, earned media value (EMV) en conversies met exporteerbare rapporten in meerdere formaten zoals PDF of PNG voor verdeling onder belanghebbenden.
Social Listening & Sentiment Tracking: Monitor realtime sociale-mediaconversaties, concurrentieacties en publieke sentimenten om uw marketingstrategie beter te informeren.
AI-Based Alignment & Risk Checks: Maakt gebruik van kunstmatige intelligentie om influencercompatibiliteit met merkwaarden te beoordelen en mogelijke partnerschaprisico's vóór de campagnestart op te sporen.
Custom KPI Dashboards: Teams kunnen aangepaste rapporten samenstellen met prestatiesindicatoren zoals ROI, engagement en conversies om strategische beslissingen te sturen.
Shopify Campaign Sync: Directe integratie met Shopify maakt realtime tracking van affiliateperformance, productcadeaus en verkoopcijfers uit influencercampagnes mogelijk.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
Unified Social Stack: Influencergegevens staan naast publicatie, luisteren en engagement in één suite.
Hetzelfde bundelingsprobleem als Klear: Een influencermodule binnen een grotere suite, dus u koopt de suite om de module te krijgen.
Topic-Led AI Discovery: De zoekopdracht spiegelt hoe publiek content consumeert in plaats van volgerfilters op te stapelen.
Duur per gebruiker: $1.599/maand per gebruiker met elke extra gebruiker op $600/maand.
Brand Fit and Safety Scoring: AI evalueert creatoruitlijning en markeert riskante eerdere content voordat u zich bindt.
Jaarlijkse contracten met auto-renewal: Een annuleringsvenster van 30 dagen, waarbij reviewers onverwachte verlengingen rapporteren.
Recruit Landing Pages: Merkgebonden pagina's voor inkomende creatoraanmeldingen met geautomatiseerde screening.
Geen UGC-licentie: Inhoudrechtenmanagement ontbreekt en wordt handmatig buiten het platform beheerd.
IDC MarketScape Leader: Erkend als leider voor grote ondernemingen in de evaluatie 2025 tot 2026.
Additionele kosten stapelen zich op: De influencermodule wordt apart geprijsd naast kerngebruikers en Premium Analytics.
Klear vs Sprout Social
Klear en Sprout Social bieden beide end-to-endinfluencermarketingmogelijkheden, maar met duidelijk verschillende prioriteiten.
Klear blinkt uit in influencervetting en AI-aangedreven ontdekking, met zijn merkgebonden "True Reach"-metriek en visueel zoeken om de echte doelgroepimpact in meer dan 30 miljoen geverifieerde profielen te beoordelen. Sprout Social daarentegen legt de nadruk op campagneanalytics en merkbeveiliging, met uitstekende tools zoals Brand Fit Score en trefwoord-gebaseerde uitsluitingsfilters om creatoruitlijning te garanderen en risicolooptijden te verminderen.
Hoewel beide platforms campagnewerkstromen, Shopify-integratie en influenceruitwisseling ondersteunen, richt Sprout Social zich meer op ondernemingsrapportage en concurrentievergelijking.
Wat prijsstelling betreft, begint Sprout Social bij $1.599 per gebruiker/maand (of $26.400/jaar voor twee gebruikers), terwijl Klears pakketten beginnen op $33.100/jaar voor 3 gebruikers, waardoor Sprout modulairder is, terwijl Klear een meer volledig geïntegreerde influencergerichte oplossing biedt.
9. Later
Later Influence, dat Mavrck en Mavely heeft opgenomen, focust zich op voorspelling in plaats van meting. De EdgeAI-engine wordt getraind op eerstepartijcampagnegegevens met meer dan 16 miljoen creators, 136 miljard jaarlijkse impressies en meer dan $2 miljard in geverifieerde influencergestuurde aankopen, om te voorspellen welke creators, budgetten en contentmixen zich zullen uitbetalen voordat ze van start gaan. Het is een ander antwoord op dezelfde datavraagstuk die Klear nastreeft, gericht vooruit in plaats van achteruit.
Best voor: Merken die voorspellende AI willen gebruiken om prestaties voordat budgetten worden ingezet in kaart te brengen.
Prijsstelling & Verbintenis: Prijsstelling wordt niet gepubliceerd. Gerapporteerde contracten beginnen rond $28.500/jaar op Essentials, stijgend naar $42.000 op Pro en $60.000 op Premier, plus een eenmalige instellingsgebeur van $5.000 voor nieuwe klanten. Jaarlijkse termen, waarbij instellingen meestal vier tot zes weken duren.
Beste functies
AI-gestuurde influencerdetectie: Maakt gebruik van kunstmatige intelligentie om creators aan te bevelen op basis van doelgroepdemografie, inhoudsthema's en trefwoordgebruik, waardoor het matchingsproces sneller verloopt.
Hulp bij campagnebriefs: Stelt merken in staat om briefs in te dienen en door Laters interne team aan relevante creators te worden gekoppeld, ideaal voor drukke teams.
Aangepaste campagneopties: Biedt flexibiliteit met zelfbediening, hybride of volledig beheerde campagnetypen, afgestemd op teamvoorkeuren.
Geavanceerde zoekoptions voor creators: Geeft toegang tot een netwerk van meer dan 15 miljoen influencers, met geavanceerde filters om zoekresultaten verder in te perken.
Shopify-gekoppeld geschenksysteem: Maakt naadloze cadeauvervulling mogelijk via Shopify, automatisch geactiveerd wanneer een influencer het inlevert.
Ingebouwde affiliate-tracking: Volgt de prestaties van influencerverkopen en commissies, inclusief integraties voor TikTok en Meta-platforms.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
EdgeAI-voorspellingsmotor: Voorspelt creatorsamenstelling en budgetten voordat je geld uitgeeft, terwijl Klear achteraf meet.
Geen openbare prijzen: Offerte na verkoopgesprek, met gerapporteerde contracten vanaf $28.500/jaar.
Mavely-commissienetwerk: 120.000+ creators met ingebouwde verkoopattributie op productniveau.
Hoge instapvergoeding: Eenmalige vergoeding van ongeveer $5.000 bovenop het jaarabonnement.
Incentiveadviseur: Toont wat creators daadwerkelijk betaald krijgen, zodat je eerlijke tarieven van tevoren kunt bepalen.
Inrichtingstijdlijn: Onboarding duurt doorgaans vier tot zes weken voordat campagnes live gaan.
Optioneel fullservice-team: Draag uitvoering over wanneer je eigen team overbelast is.
Geen advertentiehulpmiddelen: Geen native whitelisting of betaalde social media-promotie van influencer-inhoud.
16+ miljoen creators-index: Getraind op eerstepartijgegevens van meer dan $2 miljard geverifieerde influencer-gedreven aankopen.
Jaarlijkse voorwaarden: Geen maandelijkse factureringsoptie, dezelfde beperking als Klear.
Klear versus Later
Klear en Later ondersteunen beide end-to-end influencer marketing, maar hun aanpak verschilt in uitvoering en flexibiliteit. Klear biedt een gestroomlijnde, AI-aangedreven ervaring met sterke nadruk op influencer-verificatie, campagnebeheer en echte prestatiecijfers via tools als "True Reach". Later combineert influencer marketing daarentegen met mogelijkheden voor social media planning en geeft merken de optie om campagnes onafhankelijk of via zijn interne team uit te voeren, wat het een flexibelere oplossing maakt voor merken die ondersteuning bij de uitvoering nodig hebben.
De prijzen van Klear beginnen bij $33.100/jaar voor 3 gebruikers, terwijl het Essentials-pakket van Later begint bij $28.500/jaar, met Pro-servicetiers variërend van $50.000 tot $60.000 per jaar.
Later kan aantrekkelijker zijn voor merken die praktische hulp zoeken, terwijl Klear ideaal is voor teams die interne controle en influencer-kwaliteit voorrang geven.
10. Captiv8
Captiv8 werd in mei 2025 overgenomen door Publicis en samengevoegd met Influential om Influential Powered by Captiv8 te vormen, waardoor merken verbonden worden met 15+ miljoen creators binnen een van de grootste creatornetwerken ter wereld. Het is een enterpriseplatform met sterke mogelijkheden op het gebied van concurrentieanalyse, aangepaste real-time rapportage en een groeiende suite voor social commerce, en een goed keuze als je al deel uitmaakt van het Publicis- of Epsilon-stack.
Geschikt voor: Enterpriseteams binnen het Publicis-netwerk die grote, gegevensintensieve programma's uitvoeren.
Prijzen & Verbintenis: Enterpriseprijzen vanaf ongeveer $25.000/jaar, alleen jaarlijks, plus een instapvergoeding van $3.000. Affiliate- en storefront-add-ons kosten aanzienlijk meer, meestal gebundeld in beheerde services.
Beste functies
Grote creatordatabase: 15+ miljoen creatorsnetwerk met de meeste grote-volger influencers in 120 landen.
AI en geavanceerde analysetools: Concurrentieanalyse om partnerschappen, sentiment en publieksoverlap van concurrenten te analyseren.
Dashboards en openbare koppelingen: Aangepaste real-time dashboards, deelbaar via openbare koppelingen zonder inlogvereiste.
Meerdere contactmogelijkheden en uitreikingsmedia: E-mail en Instagram DM briefing om creatoractivering sneller uit te voeren.
Social Commerce-functies: Social commerce-suite met gebrande winkels en TikTok Shop-integratie.
Voor- en nadelen
Voordelen
Nadelen
15M+ Creator Network: Dekt de meeste grote influencers af over 120 landen na de Publicis-fusie.
Enterprise Price Floor: Rond $25.000/jaar plus een $3.000 instapgebeur, op jaarbasis.
Competitive Intelligence: Analyseer partnerschappen, sentiment en publieksoverlap van concurrenten op categorieniveau.
Zelfde Ecosysteem-Afweging als Klear: Gebonden aan het Publicis-netwerk in plaats van Meltwater's, maar nog steeds een groot-ecosysteem-spel.
Custom Real-Time Dashboards: Configureerbare live-rapportage die extern deelbaar is zonder inlogvereiste.
Affiliate en Storefront Kosten Extra: Beide zijn add-ons met aparte prijzen los van het basisplatform.
Social Commerce Suite: Merkgebonden storefronts en TikTok Shop-integratie voor winkelbare creator-content.
Steile Leercurve: Complexe interface die reviewers zeggen echt tijd nodig heeft om zelfverzekerd te navigeren.
Email en Instagram DM Briefing: Bereik creators via beide kanalen om activering te versnellen.
Trage Support Response: Gebruikers melden inconsistente antwoorden en onopgeloste technische problemen.
Klear vs Captiv8
Captiv8 en Klear zijn beide volledig uitgeruste influencer marketing-platforms, maar verschillen in hun aanpak van creator-discovery en campagnebeheer. Captiv8 is gebouwd rond zijn grote creator-marktplaats en biedt tools voor influencer-discovery, social listening, campagnebeheer en rapportage. Klear daarentegen legt meer nadruk op influencer-analytics, vetting en relatiebeheer.
De prijzen van Captiv8 zijn niet openbaar beschikbaar, terwijl Klear's plannen beginnen bij $33.100 per jaar voor drie gebruikers. Beide platforms richten zich typisch op grotere merken en agencies, met prijsstelling gebaseerd op factoren zoals functies, gebruikers en campagnebehoeften.
Captiv8 kan de betere keuze zijn voor merken die prioriteit geven aan creator-discovery en grootschalig campagnebeheer, terwijl Klear ideaal is voor teams die meer nadruk leggen op creator-kwaliteit, publieksechtheid en gedetailleerde performance-analytics.
Slotgedachten over Klear-Alternatieven in 2026
Het juiste Klear-alternatief hangt af van of je in enterprise-terrein wilt blijven of eruit wilt stappen. Als je Klear-level datadiepte nodig hebt als standalone, zijn Traackr met zijn Brand Vitality Score en CreatorIQ de dichtste concurrenten, hoewel beide ondoorzichtige prijzen en jaarcontracten hanteren. Sprout Social is alleen een gelijkwaardige vervanging als je al op zijn suite zit.
Maar het echte probleem met Klear is structureel. Het is een influencer-module binnen Meltwater's enterprise-suite, dus je adopteert en betaalt voor veel meer dan influencer marketing, vastgebonden aan jaarlijkse voorwaarden met een opzegtermijn van 90 dagen en een meerweekse onboarding-fase.
Influencer Hero is het sterkste alternatief voor merken die willen voor een doelgericht influencer-platform: de volledige lifecycle, met 450M+ database-discovery, outreach, CRM, gifting, affiliate, UGC, storefronts en rapportage, in één gericht hulpmiddel tegen transparante maandelijkse prijzen vanaf $649. Geen suite om te kopen, geen contract om uit te ontsnappen, en creator-uitbetalingen tegen 0,4% kosten.
Voor DTC-merken en agencies wiens werk influencer marketing in plaats van PR of social listening is, is het een verstandiger keuze. Klaar om het in actie te zien? Boek een Demo en ontdek of Influencer Hero het juiste hulpmiddel voor jouw team is.
1. Is Klear nog beschikbaar, of is het nu Meltwater?
Klear is nu Meltwater Influencer Marketing. Meltwater heeft Klear in 2021 overgenomen en het in april 2024 volledig in zijn eigen platform opgenomen. De naam Klear bestaat vooral nog als Klear Connect, de in-platform portal waar creators worden onboarded en campagnes worden beheerd. Je kunt Klear niet meer als standalone product kopen, wat de voornaamste reden is dat merken naar alternatieven gaan zoeken.
2. Hoeveel kost Klear in 2026?
Meltwater publiceert geen tarieven voor zijn influencer-module. Schattingen van derden plaatsen contracten rond de $33,100 per jaar voor drie gebruikers, met een gemiddelde dicht bij de $25,000 per jaar en enterprise-abonnementen die daar ruim boven uitkomen. Alle contracten zijn jaarlijks met automatische verlenging en meestal een termijn van 90 dagen opzegging. Ter vergelijking: Influencer Hero publiceert prijzen vanaf $649 per maand bij maandelijks facturering, Modash begint bij $199 per maand jaarlijks, en GRIN start gratis.
3. Welke platforms ondersteunen affiliate marketing-integratie zoals Klear?
Influencer Hero, GRIN, Aspire en CreatorIQ bevatten allemaal ingebouwde affiliate tracking, commissietools en eCommerce-integratie. Influencer Hero ondersteunt Shopify, WooCommerce en Magento met real-time omzetattributie en uitbetalingskosten van 0,1% tot 0,5%, tegenover de 5% tot 7% die de meeste platforms berekenen. GRIN is de sterkste optie specifiek voor Shopify-based DTC-merken die gifting naast affiliate-programma's uitvoeren.
4. Zijn er platforms met betere fraudedetectie dan Klear?
Ja. HypeAuditor heeft zijn bedrijf gebouwd op fraudedetectie en blijft de benchmark in zijn categorie. Het identificeert bots en nep-volgers met behulp van AI en openbare engagement-analyses op meer dan 227 miljoen profielen, met een Audience Quality Score en brand-safety filters. Het heeft ook een gratis laag, dus je kunt deze verificatielaag aan je bestaande workflow toevoegen zonder enterprise contract.
5. Wat is een goed Klear-alternatief voor teams die flexibele maandelijkse plannen nodig hebben?
Klear is alleen jaarlijks met een opzegtermijn van 90 dagen, wat de belangrijkste beperking is waarvan teams willen afkomen. Influencer Hero factureren maandelijks voor alle abonnementen vanaf $649. GRIN factureren maand-op-maand met een gratis laag van $0. Modash biedt maandelijkse of jaarlijkse facturering plus een gratis proefperiode van 14 dagen zonder kaart vereist. Deze drie zijn de duidelijkste breuken met enterprise contractvoorwaarden op deze lijst.
Welke platforms ondersteunen affiliate-marketing-integratie zoals Klear?
Platforms zoals Influencer Hero, Upfluence, CreatorIQ, en Aspire bevatten ingebouwde affiliate tracking, link commissie tools, of naadloze e-commerce integratie via Shopify/WooCommerce.
Welke influencer tools bevatten ingebouwde UGC- en winkelcapaciteiten?
Zeer weinig platforms bieden zowel influencer storefronts als UGC-beheer direct uit de verpakking. Influencer Hero stelt creators in staat om winkelbare storefronts te hosten, terwijl merken rechten-gecleared UGC in-platform verzamelen.
Zijn er platforms met sterkere fraudedetectie dan Klear?
Ja, HypeAuditor blinkt uit in het identificeren van bots of nepvolgers met behulp van AI en openbare engagement-analytics, en biedt robuustere veiligheidsfilters voor merken.
Hoe kan ik influencer-outreach over meerdere platforms stroomlijnen?
Als u campagnes beheert op Instagram, TikTok en YouTube, wilt u een tool die discovery, CRM en e-mailbereik combineert. Influencer Hero maakt dit proces naadloos met ingebouwde automatisering voor bulkpersonaliseerde outreach en AI-voorgestelde berichten.
Wat is een goed alternatief voor Klear voor teams die flexibele maandelijkse abonnementen nodig hebben?
Hoewel veel platforms gebruikers aan jaarlijkse contracten binden, biedt Influencer Hero maandelijkse facturering op alle niveaus, wat het een slimme keuze maakt voor groeiende teams of agencies die functies willen testen zonder langetermijnbinding. De modulaire aanpak is ideaal voor merken die in hun eigen tempo schalen.